Адреса: Львів, вул. Січових Стрільців, 19, кім. 304
Кафедра міжнародного економічного аналізу і фінансів відкрита та функціонує на факультеті міжнародних відносин з 1 лютого 2003 року.
Діяльність кафедри зосереджена на випуску фахівців зі спеціальності „Міжнародні економічні відносини” та „Міжнародний бізнес”, їх цілеспрямовану спеціалізовану економічну та математичну підготовку.
На кафедрі функціонують зі спеціальності „Міжнародні економічні відносини” такі спеціалізації: „Міжнародні фінанси” та „Економіка та фінанси Європейського союзу”; зі спеціальності „Міжнародний бізнес” спеціалізація „Міжнародний фінансовий менеджмент”, які забезпечують підготовку фахівців для роботи в державних органах економічного управління, міжнародних інвестиційних проектах, транснаціональних корпораціях і банках.
При кафедрі функціонує аспірантура. З часу заснування кафедри захищено 1 докторську та 20 кандидатських дисертацій зі спеціальності „Світове господарство та міжнародні економічні відносини” (08.00.02). На кафедрі створена наукова школа по вивченню економічного розвитку країн Центральної та Східної Європи та економічного аналізу зовнішньої торгівлі і міжнародних фінансів цих країн.
Наукові теми, які виконуються кафедрою: „Валютно-фінансові та інституційні механізми економічного розвитку країн Центральної та Східної Європи”, „Формування структури та ринків капіталу в постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи”, „Дослідження механізмів інституційних змін та інституційного середовища економічного розвитку в країнах Центральної та Східної Європи”, „Дослідження проблеми вибору та формування оптимальної траєкторії економічного розвитку держав в умовах їх значної торговельної та фінансової відкритості”.
За результатами наукових досліджень викладачі кафедри опублікували більше 400 наукових статей у фахових виданнях, брали участь у підготовці 22 монографій, 12 навчальних посібників і підручників.
Кафедра підтримує наукові зв’язки з Єльським університетом (США), Центрально-Європейським університетом (Угорщина), дослідницькими підрозділами Світового банку.
Кафедра отримала грант від AFP (Academic Fellowship Program), що адмініструється Інститутом Відкритого Суспільства (Будапешт) для розвитку професійної підготовки викладачів, підготовки нових курсів, а також запрошення іноземних професорів для читання лекцій та участі в наукових семінарах кафедри.
На кафедрі проводились дослідження за спільним проектом з Університетом Лестера (Лондон, Великобританія) та Варшавським університетом (Польща) “Інкорпорація соціально-економічних індикаторів у VAR-моделювання економік нових незалежних держав”, фінансований Європейським Союзом (INTAS 05-10000006-8440).
Викладачі кафедри брали участь у міжнародному науковому проекті з дослідження корпоративної культури та етики серед представників бізнесу та студентства в Україні „Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine”. Проект є спільною ініціативою Львівського національного університету імені Івана Франка, Університету Сент-Галлен (Швейцарія) та Університету Фрібург (Швейцарія).
З 2008 року при кафедрі міжнародного економічного аналізу і фінансів функціонує Центр інноваційних знань Світового банку, який забезпечує користування електронними ресурсами Групи світового банку, доступ до публікацій Банку та проведення наукових досліджень з проблем економічного розвитку, бібліотека з найновіших досліджень Світового банку в Україні.
На кафедрі міжнародного економічного аналізу і фінансів застосовують новітні економетричні методи досліджень та моделювання економічного розвитку постсоціалістичних країн, запроваджують сучасні IT-технології фінансового аналізу компаній в регіоні, навчають студентів сучасних процедур та методик економічного аналізу міжнародної торгівлі, мобільності капіталу та робочої сили.
Науковці кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів досліджують наукову тему “Економічний аналіз структурної трансформації інвестиційного та експортного потенціалу у регіонах і країнах світу”. На кафедрі застосовують новітні економетричні методи досліджень, запроваджують сучасні IT-технології фінансового аналізу компаній в регіоні, навчають студентів сучасних процедур та методик економічного аналізу міжнародної торгівлі, мобільності капіталу та робочої сили, готується до впровадження англомовна магістерська програма “International Finance”.
З часу заснування кафедри захищена 1 докторська та 23 кандидатських дисертацій зі спеціальності „Світове господарство та міжнародні економічні відносини”, опубліковано понад 400 наукових статей у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях, викладачі кафедри брали участь у підготовці 22 монографій та 12 підручників.
Протягом 2007-2009 рр. виконувалася науково-дослідна тема „Формування структури та ринків капіталу в постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи”, категорія роботи: фундаментальна, номер державної реєстрації № 0107U007426.
Протягом 2010-2012 рр. виконувалася науково-дослідна тема „Дослідження механізмів інституційних змін та інституційного середовища економічного розвитку в країнах Центральної та Східної Європи”, категорія роботи: фундаментальна, номер державної реєстрації № 0110U003149.
Науково-дослідна тема бюджетної програми з 2013 по 2016 р. „Дослідження проблеми вибору та формування оптимальної траєкторії економічного розвитку держав в умовах їх значної торговельної та фінансової відкритості”, номер державної реєстрації 0113U000869.
Науково-дослідна тема 2017-2019 рр. “Економічний аналіз структурної трансформації інвестиційного та експортного потенціалу у регіонах і країнах світу”
Захист дисертацій співробітниками, випускниками аспірантури та докторантури за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини у2005-2016 рр.
13 березня 2023 року в рамках регулярних наукових заходів кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів відбувся науковий семінар на тему “Financial market development and technological changes in European economies”, доповідач – аспірантка кафедри Ольга Шкрум’як.
Вибір дисциплін здійснюється студентами 1 та 2 курсів на платформі системи Деканат через особисті кабінети студента. Процедура вільного вибору дисципліни передбачає 2 етапи:
І хвиля реєстрації починається з 10.00 год. 9 березня 2023 року та завершується 18 березня 2023 року; ІІ хвиля реєстрації та комплектації груп стартує з 10.00 год 20 березня 2023 р. до 25 березня 2023 року.
Під час першої хвилі реєстрації студент може зайти в систему для перегляду стану комплектації груп та зміни/редагування свого вибору дисципліни. Після завершення першої хвилі фіксуються дисципліни, для яких...
Інформація про перелік вибіркових дисциплін з циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки відповідно до навчальних планів для студентів ІІ і ІІІ курсів (3, 4, 5, 6 семестри) на 2023-2024 навчальний рік (для денної форми навчання): Vybirkovi-dysts-mizhn-vidn-Anotatsiia-2023
28 лютого 2023 року о 13.30 відбудеться вебінар для студентів-міжнародників на тему: «Чи достатньо освіти в Україні для отримання пропозиції роботи за кордоном?» Спікер: Доскочинська Любов, Global IT Finance co-pilot (Nestle), к.е.н, випускниця кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів ЛНУ імені І.Франка Посилання на зустріч: https://us02web.zoom.us/j/88384199291?pwd=djM4OGs5Wks5N1FzMVBVbjJDSW56UT09 Meeting ID: 883 8419 9291 Passcode: 500630 Для участі у зустрічі зареєструйтесь, будь ласка: https://forms.gle/9BpsZRhjexWy5TP77