Адреса: Львів, вул. Січових Стрільців, 19, кім. 206
Поява на політичній карті світу незалежної України поставило на порядок денний необхідність підготовки висококваліфікованих фахівців, готових представляти нову незалежну державу на міжнародній арені: по всьому світу відкривались дипломатичні і консульські представництва молодої української держави, значно розширилась діяльність України в рамках різноманітних міжнародних організацій, інтенсифікувалась міжнародна співпраця на регіональному і локальному рівнях.
Франковий університет швидко відреагував на такі потреби заснуванням у 1992 році факультету міжнародних відносин. Кафедра міжнародних відносин і дипломатичної служби (тоді під назвою кафедри політичної географії) стала базою для підготовки майбутніх дипломатів і фахівців у сфері міжнародних відносин. Теперішню назву кафедра отримала у 2002 році, після виокремлення кафедри країнознавства і міжнародного туризму у самостійний підрозділ факультету (у 1996-2002 рр. існувала єдина кафедра міжнародних відносин і країнознавства).
За час існування колектив кафедри збільшився з 5 до 26 викладачів. Значною мірою науково-педагогічний склад кафедри поповнився за рахунок випускників факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Викладачі кафедри захистили 3 докторські (професор Маркіян Мальський, професор Богдан Гудь, професор Юрій Присяжнюк) та 15 кандидатських дисертацій. Сьогодні на кафедрі працюють 3 доктори наук, 19 доцентів та 4 асистенти, які забезпечують підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі міжнародних відносин. Нині колектив кафедри разом з колегами з інших підрозділів факультету творять унікальну львівську наукову школу міжнародних відносин, яка формувалась протягом останніх 25 років.
Відповідно до вимог часу колектив кафедри постійно розробляє та впроваджує нові курси у навчальну програму підготовки фахівців з міжнародних відносин. Постійно оновлюються вже існуючі курси. Навчальна програма охоплює найрізноманітніші аспекти сучасних міжнародних відносин і світової політики.
З 2000 року кафедра стала також базовою з підготовки фахівців у новій специфічній сфері міжнародних відносин – міжнародних інформаційних відносин. При підготовці фахівців в цій галузі наголос робиться на методи і технології інформаційної та аналітичної підтримки систем прийняття рішень, сучасні методи збору та обробки інформаційних матеріалів і даних (в тому числі з використанням нових комп’ютерних та програмних засобів), методи персонального. групового та суспільного впливу за допомогою різноманітних комунікативних засобів.
Наукові інтереси професорсько-викладацького складу кафедри охоплюють широкий спектр актуальних питань сучасних міжнародних відносин, що відображається у сотнях наукових статей та десятках наукових монографій і навчальних посібників, що були видані за час існування кафедри. Сьогодні кафедрою розробляється наукова тема “Україна в умовах трансформації сучасної глобальної системи міжнародних відносин”. Керівником теми виступає Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Зиновійович Мальський, який очолював кафедру від часу її заснування до 2016 року. Зараз кафедру очолює професор Юрій Іванович Присяжнюк.
Базові курси з підготовки фахівців з міжнародних відносини освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, які забезпечуються викладачами кафедри:
- Зовнішня політика України
- Історія міжнародних відносин
- Зовнішня політика країн Африки, Азії, Австралії та Океанії
- Зовнішня політика країн Північної та Латинської Америки
- Зовнішня політика країн СНД
- Теорія міжнародних відносин (класичні та сучасні теорії міжнародних відносин)
- Сучасні тенденції міжнародних відносин
- Конфліктологія та теорія переговорів
- Україна в міжнародних організаціях
- Міжнародні відносини та світова політика
- Дипломатична і консульська служба України
- Дипломатичний протокол та етикет
- Таємна дипломатія і розвідка
- Теорія прийняття зовнішньополітичних рішень
- Інформаційно-аналітична робота у міжнародних відносинах
- Зовнішня політика держави
- Національна та міжнародна безпека
Базові курси з підготовки фахівців з міжнародної інформації освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, які забезпечуються викладачами кафедри:
- Математичні основи сучасних інформаційних технологій
- Системний аналіз
- Прикладна інформатика
- Аналіз зовнішньої політики держави
- Сучасні інформаційні системи і технології
- Інформаційна безпека
- Комп’ютерна обробка даних
- Інформаційно-аналітична робота у міжнародних відносинах
- Теорія і практика комунікації
- Теорія масової комунікації
- Зв’язки з громадськістю
- Виборчі технології
- Інформаційний менеджмент
- Інноваційний менеджмент
- Теорія і практика рекламної діяльності
- Основи міжнародних інформаційних відносин
- Міжнародна інформація
