Пик Світлана Мирославівна

Посада: доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Вчене звання: доцент

Телефон (робочий): (032) 239-41-32

Електронна пошта: svitlana.pyk@lnu.edu.ua

Профіль у Google Scholar: scholar.google.com

Наукові інтереси

Наукові інтереси: історія міжнародних відносин, таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах, аналіз зовнішньої політики.

Курси

Публікації

Автор понад 30 наукових праць, зокрема монографії “США – Велика Британія: “особливі відносини” (Київ, 2006) та навчального посібника “Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах” (Львів, 2012).

Біографія

Закінчила факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка (2001), аспірантуру (2004). Захистила кандидатську дисертацію на тему “Особливі відносини” США та Великобританії: сутність, еволюція, сучасний стан” (2004). У 2003–2008 – асистент, а з 2008 р. – доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби. Стажувалася у Варшавському і Віденському університетах, Бард коледжі при Університеті штату Нью-Йорк (США).

Навчальні курси:

Історія США та Канади

Курс складається з двох частин. Перша присвячена історії створення США та Канади і політичному розвитку цих країн у період до Другої світової війни. У другій частині йдеться про еволюцію зовнішньої політики США та Канади після закінчення Другої світової війни і до сьогодні. Особливу увагу приділено ключовим політичним постатям і державним діячам цих країн.

Таємна дипломатія і розвідка у міжнародних відносинах

Курс присвячено невід’ємному значенню таємної дипломатії і розвідувальної діяльності у розвитку міжнародних відносин як в ретроспективі, так і на сучасному етапі.

Розвідувальне співтовариство США

Курс спрямований на ознайомлення студентів з особливостями функціонування розвідувального співтовариства США та його основних складових з метою формування розуміння про розвідувальні потужності США у сучасному світі.

Аналіз і прогнозування зовнішньої політики

Курс складається з теоретичної і спеціалізованої частин. Перша присвячена теоретичним аспектам зовнішньої політики, специфіці здійснення її аналізу і прогнозування. У другій частині приділено увагу основним складовим Аналізу зовнішньої політики як наукової дисципліни, а саме акторам – виробникам зовнішньої політики, процесу прийняття зовнішньополітичних рішень, простору (середовищу), в якому вони реалізуються, та ін.

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!