Кафедра міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії

  • Про кафедру
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

Кафедра міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії відкрита та функціонує на факультеті міжнародних відносин з грудня 2021 року.

Діяльність кафедри спрямована на підготовку бакалаврів за освітньою програмою «Міжнародна інформація» та магістрів за освітньою програмою «Інформаційний бізнес» і “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія” за спеціальностю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Сьогодні на порядку денному гостро стоїть питання цифровізації усіх сфер суспільного життя і особливо міжнародних відносин. Кафедра готує фахівців, які реалізовуватимуть цифрову трансформацію дипломатичної служби, володітимуть методами інформаційного аналізу, моделювання та прогнозування процесів і явищ у системі міжнародних відносин та забезпечуватимуть стратегічні комунікації держави на міжнародній арені.

Викладання навчальних дисциплін, спрямованих на вивчення інформаційно-комунікаційних процесів у сучасних міжнародних відносинах, застосування новітніх інформаційних систем і технологій та впровадження цифрових інструментів у сфері дипломатії, є основним напрямком освітньої діяльності кафедри міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії.

 

Адреса: Львів, вул. Січових Стрільців, 19, кім. 201

Сторінки в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/ICDD.Dep.LNU
https://www.instagram.com/icdd.dep

 

Сторінка освітньої програми “Міжнародна інформація” у
Facebook
Instagram
Youtube
TikTok

Кафедра міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії забезпечує підготовку бакалаврів за освітньою програмою “Міжнародна інформація” та магістрів за освітньою програмою “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія” в рамках спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”, що здійснюється на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

З огляду на широке використання інформаційних систем та комунікаційних технологій у сучасних суспільно-політичних процесах та міжнародних відносинах, потреба у фахівцях, які вміють ефективно відслідковувати та аналізувати масиви інформації, володіють знаннями та вміннями для підвищення медіаграмотності суспільства та протидії інформаційним операціям, в тому числі гібридного характеру, є актуальною в наш час і невпинно зростатиме. Підготовку саме таких фахівців забезпечує кафедра міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії.

Науково-педагогічний персонал кафедри налічує 7 осіб, в тому числі 3 доценти і 4 асистенти. Кафедра забезпечує викладання дисциплін, пов’язаних з аналізом та обробкою інформації, комунікаціями, рекламною діяльністю, цифровою дипломатією та ін. Серед інших слід відзначити такі предмети, як Iнформацiйнi системи i технології, Iнформацiйно-аналiтична дiяльність у міжнародних відносинах, Мiжнародна iнформацiя, Теорiя i практика комунiкацій, Iнформацiйна безпека, Комп’ютерна обробка даних, Iнтелектуальний аналiз даних, Аналiз сучасних мiжнародних систем, Виборчi технологiї, Теорiя i практика рекламної діяльності, Цифрова дипломатiя, Iнформацiйнi вiйни, Електронне врядування, Математичне моделювання i прогнозування у міжнародних відносинах, Кібердипломатія, Аналіз інформації з відкритих джерел та ін.

Науково-дослідна діяльність викладачів кафедри зосереджена навколо проблем аналізу, моделювання та прогнозування процесів і явищ у системі міжнародних відносин, міжнародних конфліктів, кібербезпеки, інформаційних воєн, цифрової дипломатії та ін.

На базі кафедри функціонує лабораторія цифрової дипломатії, де викладачі та студенти факультету міжнародних відносин мають змогу проводити дослідження міжнародних відносин та сучасної дипломатії з використанням новітніх інформаційних систем і технологій. Від початку 2022 р. викладачі кафедри та студенти факультету успішно започаткували та реалізують проект “Цифрове студентське посольство України”, в рамках якого з 24 лютого 2022 р. в соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм і Твіттер англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами поширюють правдиву інформацію про війну в Україні для іноземців. Започатковано також проект “Віртуальне почесне консульство”, який має на меті інформувати громадян України про діяльність іноземних консульств, забезпечувати інформаційну підтримку громадян та сприяти налагодженню міжнародного співробітництва.

Кафедра підтримує тісні зв’язки із структурами Міністерства закордонних справ України, які займаються питаннями цифровізації та цифрової трансформації зовнішньополітичної діяльності і дипломатичної служби, про що свідчить проведення семінарів, воркшопів та конференцій за участю представників МЗС України.

Програмні цілі та завдання кафедри міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії на 2022 – 2027 рр.

Співробітники

завідувачВОВК Роман Володимировичзавідувач
доцентІЖНІН Ігор Ігоровичдоцент
доцентПОЛІЩУК Костянтин Віталійовичдоцент
асистентЗЕМАН Іванна Олексіївнаасистент
асистентРОЗУМНА Жанна В'ячеславівнаасистент
асистентШАМБОРОВСЬКА Оксана Миколаївнаасистент
асистентШИПКА Роман Йосифовичасистент
старший лаборантЛАДАНАЙ Зоряна Володимирівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Освітньо-професійні програми:

Державний іспит:

Практика:

Оцінювання:

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з курсу “Інформаційні системи і технології” (Microsoft Word) для студентів спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”

Методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з курсу “Інформаційні системи і технології” (Microsoft Excel) для студентів спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”

Методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з курсу “Інформаційні системи і технології” (Microsoft PowerPoint) для студентів спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”

Методичні рекомендації до виконання курсових робіт для студентів ОП “Міжнародна інформація” та ОП “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія”

Методичні рекомендації до виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи для студентів ОП “Міжнародна інформація”

Методичні рекомендації до виконання магістерської кваліфікаційної роботи для здобувачів ОП “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія”

Методичні рекомендації до проходження виробничої (переддипломної) практики для студентів другого магістерського рівня ОП “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія

Дослідження

Кафедра міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії проводить наукові дослідження в рамках наукової теми “Цифрова дипломатія у зовнішній політиці України” (державний реєстраційний номер: 0123U101605, дата реєстрації: 14 березня 2023 р.).

Дослідження за цією темою передбачають розробку теоретичних методів розв’язувати задач та проблем, пов’язаних з інформатизацією та цифровізацію міжнародних відносин та їх практичного застосування у діяльності зовнішньополітичного відомства України. Значна увага приділяється забезпеченню прийняття науково обґрунтованих рішень для підтримки стратегічних комунікацій держави на міжнародній арені; збору та обробки інформації з відкритих джерел з метою стратегічного планування та інформаційного супроводу зовнішньої політики України; підтримки дипломатичних комунікацій з використанням сучасних та перспективних цифрових платформ; застосовування методів моделювання та прогнозування у галузі міжнародних відносин та підготовки за допомогою сучасних цифрових засобів аналітичних висновків, прогнозів, сценаріїв в інтересах забезпечення зовнішньої політики України.

Виконання досліджень за даною темою здійснюватиметься у тісній співпраці з Лабораторією цифрової дипломатії факультету міжнародних відносин.

В рамках наукової тематики в листопаді 2023 р. кафедрою проведено міжнародну наукову конференцію “Цифрова  дипломатія України: синергія реального і віртуального“, організованої спільно з Ягеллонським університетом в Кракові, Центром інформації та документації НАТО в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ України та Міністерства цифрової трансформації України. Опубліковано Збірник матеріалів конференції.

На листопад 2024 р. заплановано проведення міжнародної наукової конференції “Цифрова дипломатія у новій архітектурі міжнародних відносин”.

 

Модель багатосторонніх переговорів щодо створення нового альянсу держав

01.04.2025 | 22:31

1 квітня 2025 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася масштабна модель багатосторонніх переговорів, присвячена створенню нового Альянсу. У рамках цієї унікальної ініціативи студенти мали можливість відчути себе справжніми дипломатами, представляючи інтереси різних країн. Напружені дискусії, гострі дебати, робота над позиційними документами, пошук компромісів та досягнення консенсусу – усе це стало невід’ємною частиною заходу, що максимально наблизив учасників до реалій міжнародної дипломатії. Детальніше

Читати »

Студентки факультету взяли участь у зустрічі “Українська молодь та НАТО: разом проти дезінформації”

30.11.2024 | 23:15

Студентки четвертого курсу спеціальності «Міжнародна інформація» взяли участь у зустрічі Молодіжного клубу АНТС “Українська молодь та НАТО: разом проти дезінформації”, що відбулася 29 листопада в Києві.

На зустрічі обговорювалися проблеми присвячені найновішим дезінформаційним тенденціям у сучасному інформаційному просторі; сучасним наративам, що впливають на ставлення українців до НАТО;  ролі молоді у протидії російській пропаганді та активному руху України до членства в НАТО. Захід був спрямований на практичне вивчення методів виявлення дезінформації та перевірки достовірності інформації.
У дискусіях взяли участь відомі експерти: Вінета Кляйне...

Читати »