Електронна комерція

Тип: Нормативний

Кафедра: міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
73Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
716доцент Лапчук Б. Ю.МВІ-41

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
716МВІ-41доцент Лапчук Б. Ю.

Опис курсу

Курс ознайомить з основними принципами електронної комерції загалом та в Україні зокрема. Будуть висвітлені юридичні та економічні аспекти ведення інтернет-бізнесу в Україні. Розглядатимуться питання його реєстрації, оподаткування, проблеми фінансового моніторингу, особливості функціонування типового інтернет-магазину та бізнесу в соціальних мережах, використання українських та міжнародних платформ та маркетплейсів (OLX, Rozetka, eBay, Amazon та багатьох інших), використання платіжних систем та інтернет-банкінгу. Також значну увагу буде звернуто на проблеми шахрайств у цій сфері та способам боротьби з ними. Знання, отримані під час вивчення цього курсу, будуть корисними і з практичної точки зору – як для користувачів у повсякденному житті, так і для майбутніх засновників інтернет-бізнесу.

Рекомендована література

  1. Зайцева О. О., Болотинюк І. М. Електронний бізнес : навч. посіб. / за наук. ред. Н. В. Морзе. Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2015. 264 с.
  2. Карпенко М. Ю. Електронна комерція: конспект лекцій. Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2021. 146 с.
  3. Краус К.М., Краус Н.М., Манжура О.В. Електрона комерція та Інтернет-торгівля: навчально-методичний посібник. К.: Аграр МедіаГруп, 2021. 454 с.
  4. Електронна комерція: Навчальний посібник / Т.М. Тардаскіна, Є.М. Стрельчук, Ю.В. Терешко. Одеса: ОНАЗ ім. О.С. Попова, 2011. 244 с.
  5. Царьов Р. Ю. Електронна комерція: навчальний посібник. Одеса: ОНАЗ ім. О. С. Попова, 2010. 112 с.
  6. Чмир І.О. Електронна комерція: конспект лекцій. Одеса, Одеський державний екологічний університет, 2021. 148 с.
  7. Шалева О.І. Електронна комерція: Навч. посібник. К.: Центр учбової літератури, 2017. 216 с.

Силабус:

Завантажити силабус