Круглий стіл «Формування якісних та практично орієнтованих освітніх програм»

28.06.2024 | 22:37

Викладачі кафери міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії, гпранти освітніх програм “Міжнародна інформація” і “Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія” доц. Роман Вовк та доц. Ігор Іжнін взяли участь круглому столі «Формування якісних та практично орієнтованих освітніх програм», який відбувся 27 червня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка за участі представників адміністрації Університету, членів Ради роботодавців з різних факультетів, гарантів освітніх програм та інших зацікавлених сторін. Круглий стіл провели в очному форматі із можливістю долучитися онлайн.

Під час круглого столу учасники долучились до обговорення практичних особливостей освітніх програм, які формуються на основі співпраці із роботодавцями, акцентували увагу на удосконаленні різних форм практичної і професійної підготовки майбутніх фахівців, зокрема практиці та стажуванні здобувачів освіти, що є невід’ємним елементом взаємодії із роботодавцями. Окрім того, учасники зустрічі наголосили на важливості проведення гостьових лекцій, практичних воркшопів та зустрічей із фахівцями-практиками, адже вони є важливими для формування практичного досвіду здобувачів освіти.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович насамперед відзначив важливість та змістовність проведення таких зустрічей, адже, на переконання проректора, вони формують позитивний досвід і сприяють забезпеченню ефективної взаємодії стейкхолдерів та гарантів освітніх програм Університету. «Участь роботодавців в освітньому процесі є надзвичайно важливою – вони можуть бути всебічно залучені до практичної підготовки здобувачів освіти: ділитися особливостями роботи, навичками та досвідом, заохочувати та мотивувати студентів. І те, що сьогодні у нашому засіданні беруть участь не лише гаранти освітніх програм, але і представники Ради роботодавців факультетів, свідчить про актуальність нашої роботи у цьому напрямі. Впевнений, що ця зустріч буде корисною для усіх і надіємось, що такі обговорення відбуватимуться постійно та сприятимуть ефективному працевлаштуванню наших випускників»,  ̶  висловив переконання Андрій Федорович.

Надалі до учасників круглого столу звернулась начальниця Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Львівського університету, модераторка заходу Ірина Сновидович. «Для того, аби якісніше розвивати освітні програми, фокус сьогоднішньої нашої зустрічі спрямований на взаємодію із радами роботодавців, які функціонують на кожному факультеті Львівського університету, та гарантами освітніх програм. Тому сьогодні під час круглого столу ми обговоримо найважливіші напрямки нашої співпраці та взаємодії, а також основні виклики, які постають у забезпеченні якості вищої освіти в умовах воєнного часу», – підкреслила Ірина Сновидович й розповіла учасникам про взаємодію із представниками ради роботодавців, окресливши їхню долученість до заходів, які проводить відділ, а також нагадала про те, що зараз триває щорічне опитування роботодавців та партнерів Львівського університету.

Керівниця Центру забезпечення якості освіти Ірина Іваночко підкреслила важливість діяльності гарантів освітніх програм, адже вони забезпечують координацію та організацію освітнього процесу на відповідній освітній програмі, і наголосила на тому, що головні виклики, які стоять перед гарантами освітніх програм – це гідно представити освітню програму на кожному етапі взаємодії із зацікавленими сторонами.

Надалі учасники круглого столу – представники Ради роботодавців факультетів та гаранти освітніх програм – взяли участь в обговоренні подальшої співпраці з Університетом. Зокрема, керівник центру розвитку талантів ІТ-компанії SoftServe Андрій Переймибіда наголосив на взаємовигідній співпраці між роботодавцями та Університетом: «Важливо мати спільні ініціативи. І такий процес вже запущено у вигляді дуальної освіти, у якій активну участь беруть дві сторони: роботодавець та викладач». Також Андрій Переймибіда розповів учасникам дискусії про ключові напрямки роботи компанії, її мету та основні критерії у виборі працівників.

Представник Ради роботодавців, керівник Асоціації територіальних громад Данило Сороковий долучився до дискусії і відзначив: «Сьогодні спостерігаємо значний брак кадрів в органах місцевого самоврядування і на державній службі. Тому у нас є чимало практик, які ми реалізовуємо, розуміючи, що несемо велику відповідальність за майбутнє студентів, які після навчання повинні успішно працевлаштуватися. Потрібно «приводити» бізнес в Університет і показувати його представникам інтелектуальний капітал, який варто розвивати. Вони ж повинні у свою чергу розповідати про свою роботу і заохочувати молодь працювати саме у них. Тому наш головний меседж тут – найбільше активностей для студентів», – зазначив Данило Сороковий.

Керівниця служби навчання і розвитку ПАТ «Галичфарм» (Корпорація «Артеріум») Мар’яна Івашина наголосила на різних напрямках співпраці компанії із ЛНУ ім. Івана Франка: «Важливе місце тут має програма стажування, завдяки якій працевлаштовано значну частини випускників Львівського університету. Ми зацікавлені в студентах, тому прагнемо розвивати співпрацю із закладами вищої освіти, зокрема Львівським університетом», – наголосила Мар’яна Івашина.

Старший фахівець KPMG Нікіта Прокопець також акцентував на важливості розвитку мотивації для молоді: «Зі студентами треба працювати вже з першого курсу, щоб вони бачили, що їх чекає в майбутньому», – висловив переконання фахівець.

Надалі дискусію продовжили гаранти освітніх програм, які поділилися власним досвідом та розповіли про виклики у процесі акредитації своїх освітніх програм, наголосивши на важливості постійної взаємодії між стейкхолдерами, викладачами та здобувачами освіти. До слова, зокрема, долучилися завідувача кафедри статистики  Ольга Гринькевич, завідувачка кафедри економіки та публічного управління Галина Капленко, декан геологічного факультету Сергій Ціхонь, заступниця декана юридичного факультету Марта Мочульська, завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Зіновій Паньків, заступник декана факультету журналістики Андрій Яценко та інші.

Учасники круглого столу акцентували на важливості практичної підготовки фахівців та розвитку їхньої мотивації, поділилися досвідом співпраці із компаніями роботодавців та партнерів у реалізації освітніх програм. Окрім того, учасники заходу обговорили виклики, які постають перед гарантами освітніх програм, зважаючи на складні умови роботи в період воєнного часу, а також поділилися досвідом взаємодії гарантів освітніх програм із роботодавцями, розповіли про цікаві практики та технології, які впроваджували у навчальний процес, особливості використання елементів дуальної освіти й наголосили на актуальності збалансованої розробки кількості освітніх програм.