Кафедра європейських та регіональних студій

  • Про кафедру
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

Адреса: Львів, вул. Січових Стрільців, 19, кім. 203

Із 1995 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка велася підготовка студентів за спеціалізацією “Країнознавство” в рамках спеціальності “Міжнародні відносини”, а з 1996 року – за спеціальністю “Країнознавство”. У 2001 році на факультеті створена кафедра країнознавства і міжнародного туризму, відбувся перший випуск спеціалістів: країнознавців-міжнародників. Це був крок, спрямований на ліквідацію браку країнознавчих знань в роботі українських посольств та представництв. На кафедрі викладаються такі нормативні дисципліни країнознавчого профілю, як “Теоретичні основи країнознавства”, “Загальне країнознавство”, “Порівняльний аналіз політичних систем”, “Історія геополітичних вчень”, “Основи геополітики та геостратегії”, “Методи країнознавчих досліджень” та ін.

Посилення інтеграційних процесів – об’єктивний політичний, економічний процес на сучасному етапі розвитку людства, але найбільш повний розвиток це явище набуло на європейському континенті. Тому кафедра країнознавства та міжнародного туризму ввела спеціалізацію “Європейський Союз”, щоб проводити підготовку експертів із системними знаннями про структуру, функції та механізми ЄС.

Країнознавство стало доброю основою для іншої спеціалізації кафедри – “Економіка та організація міжнародного туризму та послуг”. Адже, в сучасній світовій економіці міжнародний туризм є найбільш динамічною галуззю, яка забезпечує десяту частину світового валового національного продукту і виступає регулятором зайнятості населення. Досвід багатьох країн, в т.ч. і посткомуністичних, доводить, що міжнародний туризм сприяв нагромадженню валютних резервів для виходу із перехідного періоду. Сьогодні відродження промислового потенціалу, особливо Західної України, є малоймовірним. Натомість, з’явилися галузі, які мають більше природних передумов для розвитку і є більш привабливими для вкладення фінансових та людських ресурсів. З 1995 року, беручи до уваги позитивний вплив туризму на соціальні процеси та економіку країни, туризм визнаний в Україні пріоритетною галуззю. В цих умовах актуальною є підготовка висококваліфікованих спеціалістів у галузі менеджменту і маркетингу міжнародного туризму, фахівців, які безпосередньо відповідатимуть за формування, розвиток і місце національного ринку туристичних послуг у світовій системі міжнародного туризму, в тому числі спеціалістів, які б відстежували туристичний розвиток та займались промоцією туристичного потенціалу України у посольствах, консульствах та представництвах за кордоном.

25 травня 2022 року рішенням Вченої ради Університету кафедру країнознавства і міжнародного туризму було перейменовано на кафедру європейських та регіональних студій.

Працівники кафедри 2019 р.

Сторінки в соціальних мережах:

Сторінка у Facebook.

Сторінка у Instagram.

ЗВІТ КАФЕДРИ

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ КАФЕДРИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ СТУДІЙ НА 2021-2026 РР.

Програмні цілі та завдання кафедри європейських та регіональних студій на 2021-2026

Співробітники

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Освітньо-професійні програми:

Промоматеріали:

Федунь О. В. Методичні рекомендації та загальні вимоги до написання, оформлення і захисту студентських наукових робіт / за ред. проф. Н. В. Антонюк. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2021. 61 с.

Державний іспит:

Бакалаврська робота:

Практика:

Оцінювання знань:

Курсові та дипломні роботи:

Буклети:

Дослідження

Науковці кафедри європейських та регіональних студій досліджують наукову тему “Особливості регіонального розвитку в контексті сучасних геополітичних трансформацій “. Співробітники кафедри працювали над науковими темами «Сучасні інтеграційні процеси в Європі: закономірності та тенденції розвитку» (2003-2007); «Інтеграція України до ЄС: порівняльний аналіз національних систем соціальних показників європейських держав та України» (2008-2012); «Політика регіонального розвитку України у контексті європейських інтеграційних процесів» (2013-2016); «Особливості регіонального розвитку в контексті сучасних геополітичних трансформацій» (2017-2019).

Зокрема, за результати виконання теми «Політика регіонального розвитку України у контексті європейських інтеграційних процесів» підготована наукова доповідь про сучасний стан регіональних відмінностей соціально-економічного розвитку регіонів України, які визначають політичні пріоритети місцевого населення та впливають на організацію міжнародної діяльності місцевих органів влади.

Серед захищених дисертацій викладачами кафедри, зокрема, такі:

Тема дисертації

Автор

Рік захисту

Концептуальні засади та інституційні механізми політики ЄС у сфері туризму

Краєвська О.А.

2007

Міжнародно-політичні основи функціонування українсько-польського державного кордону

Папіш Н.І.

2014

Міжнародно-політичні механізми протидії сепаратизму у державах Європи

Шаран О.В.

2021

Український консерватизм: історія і сучасність

Романюк Н.А.

2001

 

Теми захищених дисертацій аспірантами кафедри європейських та регіональних студій

  • Гвоздинський С.Л. Політичний регіоналізм у контексті демократизації Королівства Іспанія (2011)
  • Байковський П.Б. Особливості формування та механізми функціонування партійної системи Європейського Союзу (2011)
  • Утко Г.М. Міжнародно-політичні основи становлення та функціонування Європейської служби з питань зовнішньої діяльності ЄС (2014)
  • Капрусь О.В. Еволюція структури та діяльності Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО) в контексті сучасних глобалізаційних процесів (2015)
  • Лукач Н.М. Концептуальні засади та інституційні механізми протидії глобальній проблемі торгівлі людьми (2016)
  • Рудницька У.І. Глобальний аспект трансформації геополітичної структури сучасного світу (2016)
  • Пурій М.Р. Гегемонія у практиці і теорії міжнародних відносин (2017)
  • Фогел Х.Є. Політичні аспекти становлення та розвитку міграційної політики Європейського Союзу (2018)

Розпочався вибір загальноуніверситетських дисциплін для вивчення у наступному 2024-25 навчальному році

08.03.2024 | 00:43

Вибір дисциплін здійснюється студентами 1 та 2 курсів на платформі системи Деканат через особисті кабінети студента.
Процедура вільного вибору дисципліни передбачає 2 етапи:

І хвиля реєстрації починається з 11.00 год. 11 березня 2024 року та завершується 15 березня 2024 року;
ІІ хвиля реєстрації та комплектації груп стартує з 11.00 год 18 березня 2024 р. до 21 березня 2024 року.

Під час першої хвилі реєстрації студент може зайти в систему для перегляду стану комплектації груп та зміни/редагування свого вибору дисципліни.
Після завершення першої хвилі фіксуються дисципліни, для яких...

Читати »

Студенти ОП “Європеїстика” пройшли практику в Львівському бюро євроінтеграції

13.02.2024 | 11:19

Упродовж 17-30 січня 2024 року 40 студентів першого курсу освітньої програми «Європеїстика» факультету міжнародних відносин проходили практику в ЛКП «Львівське бюро євроінтегрції». Студенти виконували завдання на тему європейської інтеграції, діяльності Європейського Союзу, співпраці ЄС з Україною та перспективи нових проєктів для Львова.
12 лютого у Львівській міській раді відбувся захист практики. До заходу долучилися заступник міського голови з питань міжнародної співпраці Львівської міської ради Сергій Кіраль та начальниця управління зовнішніх зв’язків і промоції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Тетяна...

Читати »

II сертифікатна програма “Спільні політики ЄС: досвід для України” в ЛНУ імені Івана Франка

14.12.2023 | 10:51

З 4 по 8 грудня 2023 року Центром досконалості імені Жана Моне “Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій” була проведена друга сертифікатна програма на тему “Спільні політики ЄС: досвід для України” в рамках реалізації проекту за Програмою Еразмус+ напряму Жана Моне «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» (EUCPASU) 101047504 – EUCPASU – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH. Захід відбувся у співпраці з Інформаційним центром ЄС у Львівському національному університеті імені Івана Франка та факультетами-партнерами Центру: факультетом міжнародних відносин, факультетом управління фінансами та бізнесу та...

Читати »