Лабораторія центр американських студій

  • Про лабораторію
  • Співробітники

Центр американських студій (Center for American Studies)

Адреса: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 19, кім. 206

Детальна інформація про діяльність Центру: http://international.lnu.edu.ua/cas

У 2014 р. на базі факультету міжнародних відносин було створено Центр американських студій з метою організації та координації американознавчої наукової, освітньої й інформаційної діяльності.

Центр зокрема відповідальний за функціонування першої в Україні спеціалізації з американських студій, яка була впроваджена у 2011 р. Її метою є забезпечити сучасне, інклюзивне та багатоаспектне вивчення Сполучених Штатів Америки, поглибити розуміння ключових аспектів їхнього внутрішньополітичного життя і зовнішньополітичної діяльності, сприяти глибшому та водночас критичному осмисленню значимості ролі цієї держави як на регіональному, так і глобальному рівнях.

Спільно із Посольством США на базі факультету міжнародних відносин успішно було проведено два Літні інститути американознавства: «Політика уряду США та її вплив на зовнішню політику» і «Захищаючи різноманіття – Історія руху за громадянські права та права людини у США»

Традицією стало проведення американознавчих мультидисциплінарних конференцій, що дозволило Центру стати одним з майданчиків для ознайомлення, апробації та популяризації наукових досягнень у сфері американських студій в Україні. Остання з конференцій «Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього» була спільно проведена з Інститутом Кеннана з Вашингтона.

Однією з останніх освітніх ініціатив Центру стало проведення щорічних “Lviv Leadership Academy” спільно з Фундацією Крібле, Фондом американських студій та Посольством США в Україні, що покликана розвивати лідерські компетентності у студенті, які базуватимуться на найкращих американських та світових практиках.

Співробітники

завідувач (сумісник)КОМАРНИЦЬКИЙ Михайло Михайловичзавідувач (сумісник)