Лабораторія центр країн Північної Європи

  • Про лабораторію
  • Співробітники

79000, Львів, вул. Університетська, 1

Центр країн Північної Європи є структурним підрозділом Львівського національного університету імені Івана Франка, який офіційно був відкритий 29 травня 1999 року. Центр тісно співпрацює з факультетом міжнародних відносин. За сприяння Центру на факультеті міжнародних відносин викладаються курси: Соціально-економічні системи країн Північної Європи, Туристичний бізнес в регіоні Північної Європи, Північна Європа в системі міжнародних відносин, Екологічна політика в регіоні Північної Європи та інші.

За сприяння Центру на факультеті міжнародних відносин викладається норвезька мова як перша або друга іноземна мова. Завдяки клопотанням Центру Шведський інститут відкрив у Львівському національному університеті імені Івана Франка так званий гостьовий лекторат, де, починаючи з 2000 року, на факультеті міжнародних відносин постійно проводиться викладання шведської мови викладачем зі Швеції, на даний час – Сонею Енґсторм.

Центр співпрацює з норвезьким фондом Norla і фінським – Fili. Фонди фінансують переклади художньої та фахової літератури зі скандинавських мов українською. Ведеться співпраця з низкою українських видавництв, результатом чого стало видання багатьох книг, перекладачем яких була викладач норвезької мови Наталія Іваничук разом із студентами факультету міжнародних відносин, які вивчають норвезьку мову.

Центр тісно співпрацює з посольствами країн Північної Європи, що дало змогу студентам факультету міжнародних відносин зустрічатися з Надзвичайними і Повноважними Послами: Фінляндської Республіки (Крістером Міккелсоном – 2010, 2011 р.; Ар’єю Макконен – 2012 р.),  Королівства Норвегії (Олавом Берстадом – 2010, 2011 р.; Йоном Елведалом Фредріксеном – 2012 р.; Улє Хорпестадом – 2017 р.); Королівства Швеції (Андреасом фон Бекератом – 2014 р., 2015 р.). 

Центр країн Північної Європи є національним осередком міжнародної Програми «Балтійський університет» (Baltic University Program), яка налічує близько 225 університетів та інших вищих навчальних закладів в усьому регіоні Балтійського моря і координується Упсальським університетом (Швеція). Метою Програми є розробка навчальних курсів у сфері сталого розвитку, охорони навколишнього середовища та демократії в регіоні Балтійського моря та підтримка міждисциплінарних дослідницьких проектів. Викладачі та студенти факультету міжнародних відносин активно беруть участь в конференціях  та семінарах програми, а також в навчальних круїзах по Балтійському морю.

Співробітники

завідувач (сумісник)ГЛАДИШ Маріанна Леонідівназавідувач (сумісник)