Міжнародні організації

Тип: Нормативний

Кафедра: міжнародної безпеки та стратегічних студій

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
53Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
516доцент Кучик О. С.МВР-31

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
532МВР-31доцент Стручок Н. М.

Опис курсу

Міжнародна організація — це об’єднання країн, що створено на основі міжнародного договору з метою сприяння вирішенню зазначених цим договором проблем. Основним підґрунтям створення міжнародної організації є процеси глобалізації та регіоналізації, що еволюціонують у розвинену систему співпраці країн як в усьому світі, так і в окремо визначеному регіоні. На даному етапі розвитку людства існує дуже велика кількість міжнародних організацій, що об’єднують країни за тими чи іншими спільними інтересами. В цілому можна виділити декілька організацій, які мають універсальний характер. Існують також організації які об’єднуються за регіональними (географічними) принципами. Деякі країни об’єднуються для подолання загроз, пов’язаних з безпекою, або задля інтенсифікації економічної співробітництва. В тому чи іншому випадку, створення або входження країн до міжнародної організації це процес інтеграції механізмів державотворення до норм і стандартів співіснування суспільства країн.

Україна отримавши незалежність у 1991 році, стала безпосереднім суб’єктом міжнародних відносин. Саме момент визнання світовою спільнотою нашої країни як незалежної держави є відправною точкою у формуванні власної зовнішньої політики. Україна отримала можливість більш ефективно захищати національні інтереси, пов’язані з усім спектром повсякденного життя пересічного громадянина, розширюючи його можливості для власного життєвого вибору. Україна бере участь у міжнародних організаціях на основі визнаних в світі норм та стандартів міжнародного права. В даному виданні подано стислу інформацію про існування основних міжнародних організацій, в яких Україна бере безпосередню участь, а також міжнародні організації, до яких Україна може приєднатися в майбутньому.

Мета курсу – дати слухачам, повне і науково-обгрунтоване уявлення про міжнародні організації, еволюцію та становлення співпраці, основні напрями діяльності міжнародних організацій на сучасному етапі, їх зв’язку зі світовою політикою, ролі України в міжнародних організаціях, напрями та форми діяльності неурядових організацій.

Завдання курсу: на основі аналізу сучасної наукової літератури, матеріалів і документів міжнародних організацій, використовуючи принципи системного аналізу показати слухачам світову систему міжнародних організацій, дати їх класифікацію, познайомити зі специфікою їх діяльності, продемонструвати специфіку участі різних країн у їх функціонуванні; сприяти розумінню слухачами закономірностей еволюції та становлення міждержавного співробітництва та перспектив розвитку міжнародних організацій; продемонструвати відмінності в специфіці діяльності державного та недержавного сектору міжнародних організацій; розвинути вміння застосовувати отримані теоретичні знання для підготовки аналітичних оглядів з проблеми.

Силабус:

Завантажити силабус