Дві декади українських революцій: від цінностей до ідентичності

30.11.2023 | 13:47

У четвер 30 листопада 2023 року відбувся круглий стіл «Дві декади українських революцій: від цінностей до ідентичності» організований кафедрою міжнародної безпеки та  стратегічних студій факультету міжнародних відносин у тісній співпраці з Інститутом міжнародних студій і безпеки Вроцлавського університету. Темою обговорення ставли Помаранчева та Революція Гідності роковини яких згадуємо у ці дні. Круглий стіл зібрав фахівців-експертів з різних сфер – фахівців у сфері політичних, історичних досліджень, міжнародників, а також представників літературознавства, кінематографу, драматургії. Це дало змогу глянути на історію українських революцій не лише через призму суспільно-політичних процесів в Україні та реакції світу, а й поглянути на українські трансформації через призму мистецтва, яке часто ставало зброєю у руках у тому числі російської пропаганди та агресивної політики держави-агресора.

Відкриваючи зустріч професор Вроцлавського університету Лариса Лещенко наголосила на важливості історичної пам’яті до таких знакових подій в українському державотворенні та необхідності переосмислення історії та використання її уроків у наступних кроках на шляху до європейської інтеграції.  Завідувач кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій доцент Олександр Кучик наголосив на ролі і впливі українських революцій на формуванні української ідентичності базованої на цінностях національного українського руху та захисту прав людини і громадянина. Окрему увагу було приділено питанню формування і розвитку зовнішньополітичних пріоритетів в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України та ролі і місця Помаранчевої революції та Революції Гідності. У круглому столі взяли участь професор Вроцлавського університету Агнєжка Матусяк, Віктор Шадурський, професор Київського педагогічного університету ім. Грінченка Олена Бондарєва, професор Києво-Могилянської Академії Оксана Брюховецькаї , професор Ірина Кіянка, доцент кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій Наталія Шаленна, Маріанна Гладиш, Наталія Стручок, Мар’яна Бігус та колеги з інших університетів та академічних і мистецьких центрів.

Захід відбувся на платформі дистанційної роботи ZOOM.