Право власності

Тип: На вибір студента

Кафедра: міжнародного права

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
34Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
332доцент Малига В. А.МВП-21

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
316МВП-21доцент Малига В. А.

Опис курсу

Ця навчальна дисципліна запроваджена для студентів-міжнародників з метою поглибленого вивчення ними фундаменту правового регулювання відносин власності з урахуванням діючого законодавства та міжнародної практики.

Економічні та правові реформи в Україні пов’язані зі становленням нових організаційно-правових форм, покликаних забезпечити перехід до ринкової економіки. Ця навчальна дисципліна не повторює положень цивільного права, а дозволяє студентам скласти чітку уяву про місце інституту власності в системі права України, провести аналіз законодавства інших країн про власність, оцінити зміст розглянутих категорій з урахуванням оновлення законодавчих джерел.

Зміст курсу охоплює деякі традиційні теми, наприклад, «Право спільної власності», «Цивільно-правовий захист права власності», а також націлює на більш ретельний розгляд найбільш складних, вузлових теоретичних і законодавчих аспектів відносин власності, наприклад, співвідношення речових та зобов’язальних прав.

Для забезпечення можливості самостійного вивчення студентами зазначених питань необхідні законодавчі акти, основна література, що можуть змінюватися і доповнюватися з урахуванням відповідних трансформацій. Наприклад, прийняття та введення в дію Цивільного та Господарського кодексів суттєво вплинуло на зміст вказаного курсу, хоча загальні уявлення про власність та право власності залишаються незмінними.

Завдання – отримати максимальні знання про право власності як міжгалузевий інститут; оволодіти системою теоретичних знань, які необхідні для вивчення галузевих юридичних наук, таких як «Цивільне право», «Міжнародне приватне право» та ін.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

знати: призначення, сутність, зміст права власності; місце права власності у системі речових прав; окремі повноваження власника; правовий статус окремих учасників відносин власності;  основні цивільно-правові засоби захисту права власності; підстави виникнення та припинення права власності.

вміти: розмежовувати поняття «власність» та «право власності»; розрізняти форми власності і права власності; аналізувати правові норми, що закріплюють право володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном; тлумачити норми цивільного та господарського права.

Рекомендована література

  1. Дзера І.О. Цивільно-правові засоби захисту права власності в Україні. – К.:Юрінком Інтер, 2001. – 256 с.
  2. Кот О.О. Перехід прав кредиторів: Історія. Теорія. Законодавство. – К.: Юрінком Інтер, 2002. – 160 с.
  3. Право власності в Україні / За ред. О.В.Дзери, Н.С.Кузнєцової. – К., 2000.
  4. Харченко Г.Г. Речові права : монографія / Г.Г. Харченко. – К.: Алерта, 2017. – 556 с.
  5. Цюра В.В. Речові права на чуже майно / В.В. Цюра. – К.: КНТ, 2006. – 136 с.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму