Викладач Університету – координатор проєкту з розвитку Європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту

13.07.2021 | 13:13

5-10 липня 2021 року у м. Києві відбувся перший міжнародний академічний воркшоп у межах проєкту напряму ім. Жана Моне програми Еразмус + «Відбудова потенціалу Європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту: осмислюючи виклики та генеруючи рішення» (виконується Українською асоціацією викладачів і дослідників європейської інтеграції).

Координатором цього проєкту є Роман Калитчак – доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби та співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій (Центру Досконалості імені Жана Моне) Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ключовою метою цієї ініціативи у межах напряму ім. Жана Моне є започаткування та посилення якості викладання євроінтеграційної тематики у переміщених з окупованих територій закладах вищої освіти, а також у закладах вищої освіти на територіях, що межують із зоною конфлікту.

За результатами відкритого конкурсу до участі було відібрано 10 мікропроєктів з 9 університетів: Бердянського державного педагогічного університету, Донбаського державного педагогічного університету, Донецького державного університету управління, Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Луганського національного аграрного університету, Маріупольського державного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Упродовж воркшопу, участь у якому взяли 20 представників університетів-учасників, основну увагу було зосереджено на спільній роботі над ідеями, структурою і змістовним наповненням запропонованих освітніх мікропроєктів, які стосуються різних аспектів Європейських студій.

Наступним кроком стане другий воркшоп, проведення якого попередньо заплановано на літо 2022 року. Під час нього будуть презентовані напрацювання учасників, а також проаналізовані виклики, з якими їм довелось зіштовхнутись у ході імплементації своїх ініціатив.

Додамо, що цей проєкт корелюється з місією Центру Досконалості імені Жана Моне Львівського університеті щодо сприяння розвитку освітньої компоненти Європейських студій в Україні, зокрема відбудови та розбудови Європейських студій у переміщених університетах та університетах з областей, що межують із окупованими територіями.