Студентка факультету міжнародних відносин взяла участь в семінарі-воркшопі при Женевському університеті (Швейцарія) в рамках проєкту Програми NAWA «4EU+ для України»

23.10.2023 | 16:57

3 8 по 10 жовтня 2023 року студентка II курсу магістратури ОП «Зовнішня політика і національна безпека» факультету міжнародних відносин Львівського університету Анна Стебельська взяла участь у семінарі-воркшопі «4EU+ Tomorrow’s Research and Science Innovation in student start-ups», який організував Женевський університет (Швейцарія) у співпраці з Варшавським університетом за підтримки Польського національного агентства з питань академічних обмінів (NAWA) в рамках проєкту «4EU+ для України».

Під час заходу учасники заходу мали можливість навчитися розробляти оригінальні стартап-ідеї, поспілкуватися з різноманітною спільнотою студентів, підприємців та інноваторів з університетів Альянсу 4EU+, обмінюватися ідеями, які будуть сприяти двосторонній співпраці, дослідити інноваційні хаби та акселератори, а також дізнатися, як вони підтримують ідеї стартапів у різних університетах, почути історії успішних стартапів, надихнутися історіями, подорожами та досвідом їхніх засновників.

В перший день зустрічі студенти ознайомились з структурою та методами ведення бізнесу та поділились на групи для роботи над спільними проектами по стартапах. Було дійсно цікаво послухати про нюанси ведення бізнесу та можливості, що надає Женевський університет для своїх студентів, які мають ідеї для створення одного з таких стартапів. Наступного дня студенти відвідали інкубатор стартапів Fongit, де познайомились з директорами багатьох бізнесів та послухали про їх власний досвід, невдачі, стратегії та шлях до успішного виходу на ринок та дізнались про всі етапи життєдіяльності проекту та особливості кожного з них. Наприкінці воркшопу учасники «втілювали» свої проекти в реальність, розробляли стратегію для успішного стартапу та план для його реалізації, залучали інвесторів, якими виступили викладачі та студенти, а також презентували свій продукт на ринку.

Варто окремо написати декілька слів про саму Женеву – одне з найбільших щвейцарських міст та столицю однойменного кантону, що розташована на березі мальовничого Женевського озера. Це місто банків і музеїв, а також парків і галерей. Для будь-якого іноземця подив викликає наявність чотирьох державних мов в країні, а саме німецька, французька, італійська та ретороманська. Оскільки Женева межує з Францією, найбільш уживаною та офіційною мовою спілкування в місті є французька. У всьому світі відомі швейцарські годинники, швейцарський шоколад і сир. Дійсно, у Женеві можна будь-де побачити величезні будівлі та офіси відомих брендів дорогих годинників та скуштувати надзвичайно смачний шоколад. А ще вона знаменита своїми банками, де зберігаються гроші багатьох багатих людей з різних країн. Більше того, в Женеві розташована європейська штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй, а також десятків інших міжурядових і міжнародних організацій. Саме тому більшість людей одягається в офіційно діловому стилі і вулиці переповнені чоловіками у костюмах.

Женева приваблює туристів своїми незвичайними пам’ятками та цікавими місцями. Одне з них — знаменитий фонтан Же-До, який раніше служив лише для обслуговування гідросистеми міста. Сьогодні ж натовпи туристів приїжджають в центр Женеви на набережній Quai Gustave-Ador, щоб помилуватися 140-метровими струменями фонтана, які можуть приймати різну форму, а ввечері підсвічуються різними кольорами. Також у Женеві знаходиться найдовша в світі лавка. Раніше Лава де ля Трей вважалася найдовшою в усьому світі, її довжина становила 120 метрів. Поки Барселона сперечалася з Марселем і Женевою – чия лава довше – з’явилася нова британська рекордсменка, яка переплюнула всіх. Але, незважаючи на те, що Лава де ля Трей втратила свій статус найдовшої, вона досі залишилася дуже популярною серед гостей країни і місцевих жителів. Її встановили на вулиці Променад де ля Трей, де росте головне швейцарське дерево – каштан, по якому з року в рік визначають прихід весни.

Незважаючи на коротку тривалість заходу, семінар-воркшоп виявився надзвичайно продуктивним і інформативним. На мою думку, участь у міжнародних воркшопах та семінарах може значно збагатити навчальний досвід студентів і підготувати їх до майбутніх викликів у науковій, професійній та особистій сферах життя. Завдяки таким подіям студенти мають можливість спілкуватися та співпрацювати з однодумцями з інших країн. Це допомагає розширити їхні горизонти, збагатити культурний досвід і зрозуміти різноманіття підходів до навчання та вирішення проблем.

Довідка. Альянс європейських університетів 4EU+ об’єднує сім університетів, що займаються науковими дослідженнями з різних регіонів Європи, щоб зміцнити європейське бачення поглибленої співпраці та взаємного збагачення шляхом розвитку нової якості співпраці у викладанні, освіті, дослідженнях та управлінні, що веде до створення інтегрованої європейської університетської системи. Зокрема, до Альянсу входять Карлів, Гейдельберзький, Копенгагенський, Женевський, Міланський і Варшавський університети та Університет Сорбонна.

Львівський національний університет імені Івана Франка долучився до проєкту за програмою Польського національного агентства академічних обмінів «4EU+ для України», яка реалізовуватиметься у 2023 році та передбачає низку спільних заходів для студентів і викладачів, а також підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників українських ЗВО-партнерів в європейських університетах Альянсу 4EU+.