11.06.2022 | 21:33

10 червня 2022 року в режимі онлайн відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння між факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка та Коледжем соціальних наук Тайванського національного університету.

З вітальним словом виступили декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка проф. Маркіян Мальський, віце-президент з міжнародних справ Тайваньського національного університету проф. Сяо-Вей Юань, декан Коледжу соціальних наук Тайваньського національного університету, генеральний директор Центру Європейського Союзу на Тайвані проф. Хунгда Су, а також заступник декана факультету політичних наук та міжнародних досліджень Варшавського університету проф. Мацєй Рас та завідувач кафедри регіональних та глобальних студій факультету політичних наук та міжнародних досліджень Варшавського університету проф. Якуб Зайончковський, які ініціювали запровадження тристоронньої співпраці між Львовом, Варшавою та Темпеєм та сприяли підписанню цього Меморандуму.

Тайванська сторона презентувала відео на тему “За вільну Європу, За вільну Україну”, в якому студенти Тайванського національного університету заспівали на підтримку України.

Після цього відбувся науковий семінар на тему «Російська агресія проти України: наслідки для регіонального порядку в Індо-Тихоокеанському регіоні». З презентаціями виступили доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський науковий центр європейських студій – WURCES» Оксана Головко-Гавришева; президент Польської асоціації міжнародних студій, кафедра регіональних і глобальних студій факультету політичних наук та міжнародних досліджень Варшавського університету проф. Едвард Галіжак, а також академік Академії Синіка, професор кафедри політології Тайваньського національного університету проф. Ю-Шань Ву.

Модерував сесію проф. Роберто Рабель, професор Університету Вікторії Веллінгтона та запрошений науковець факультету політичних наук та міжнародних досліджень, Варшавського університету.

На завершення семінару виступили проф. Якуб Зайончковський, завідувач кафедри регіональних та глобальних студій факультету політичних наук та міжнародних досліджень Варшавського університету, доц. Оксана Краєвська, доцентка кафедри європейських та регіональних студій, факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка та проф. Хунгда Су, декан соціальних наук Тайваньського національного університету, які відзначили важливість сьогоднішньої події у розвитку тристоронніх відносин між Україною, Польщею та Тайванем в контексті проведення спільних наукових досліджень, підготовки спільних публікацій та обміну студентами і викладачами.