Оголошення – Міжнародна конференція «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій»

04.10.2021 | 17:46

У 2021 р. Львівський національний університет імені Івана Франка відзначає своє 360-ліття. В рамках цих урочистостей факультет міжнародних відносин ініціював проведення 8 жовтня 2021 р. урочистої міжнародної конференції «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій», присвяченої 90-річчю започаткуванню у Львівському університеті унікальної трирічної магістерської програми – Дипломатичні студії та 30-річчю відновлення кафедри міжнародного права.

Магістерська програма «Дипломатичні студії» сприяла формуванню цілої генерації дипломатів та видатних фахівців-міжнародників. У той час вона не мала аналогів у Центральній та Східній Європі. Дипломатичні Студії були унікальною за структурою та наповненням інноваційною освітньою програмою, націленою на забезпечення всебічної підготовки висококваліфікованих професіоналів, покликаних не лише належно здійснювати дипломатичну та консульську діяльність, а й бути ефективними державними службовцями, успішно працювати у сфері юриспруденції, плідно трудитися на журналістській ниві, відповідально керувати банківським сектором. Лише випускники Дипломатичних Студій Львівського університету отримували офіційний диплом із академічним ступенем магістра дипломатії.

Урочисте відзначення 90-річчя від заснування Дипломатичних Студій та 30 років відновлення кафедри міжнародного права у Львівському університеті є ушануванням того непересічного історичного значення, яке мала дипломатична школа та школа міжнародного права Львівського університету на початку ХХ ст. та непорушності й наступності її основних традицій, організаційно відновлених у 1992 р., як факультет міжнародних відносин.

Зокрема, у конференції братимуть участь Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу, Директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка проф. Валерій Копійка, Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проф. Ігор Цепенда, Декан факультету міжнародних і політичних досліджень Ягеллонського університету в Кракові др. габ., проф. Павел Лаідлер, Декан факультету політичних наук та міжнародних студій Варшавського університету др. габ. Даніель Пшастек, Директор Дипломатичної Академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Надзвичайний і Повноважний Посол України Геннадій Надоленко.

Організаторами та господарями заходу є Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України проф. Володимир Мельник, Декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Надзвичайний і Повноважний Посол України проф. Маркіян Мальський.

Програма конференції

Програма конференції (англ. мовою)