Міжнародна конференція “Воєнні біженці з України. Рік у Польщі”

13.03.2023 | 21:52

Кафедра міжнародних економічних відносин Факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, Міграційною платформою EWL та Фондом підтримки мігрантів на ринку праці «EWL» провели 13 березня 2023 року конференцію на тему: «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі». В конференції взяли участь генеральний консул РП у Львові пані Еліза Дзвонкєвіч, представник МЗС у м.Львові пан Андрій Грушко, директор Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації пан Роман Шепеляк, представники львівських університетів та академічних установ.

На конференції були представлені результати дослідження, проведеного на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі 10-16 лютого 2023 року Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету. Загалом було опитано 400 громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Результати дослідження коментували експерти Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету та Міграційної платформи EWL:

проф. Ян Маліцький, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету;

Марцін Колодзейчик, директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL;

Маргарита Ситник, речниця Міграційної платформи EWL.

У проведеному дослідженні були проаналізовані такі важливі питання як, зокрема:

• як довго перебувають біженці з України в Польщі?
  • чи планують вони залишатися в Польщі надовше?
  • коли українські біженці почали працевлаштовуватися після прибуття до Польщі?
  • чи мали вони можливість змінити роботу під час перебування в Польщі?
  • з якою метою громадяни України відвідували Польщу до початку війни?
  • якими біженці з України бачать польсько-українські відносини після закінчення війни?