Студенти факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Франка взяли участь в літній школі при Варшавському університеті в рамках проєкту Програми NAWA «4EU+ для України»

12.07.2023 | 14:46

3 30 червня по 7 липня 2023 року троє студенток ОП «Міжнародні відносини» факультету міжнародних відносин Вероніка Цьомко, Анна Рибалко (спеціалізація «Американські студії») та Ольга Кравців (спеціалізація «Європейські студії») взяли участь у літній школі «Міжкультурна комунікація в дипломатії та державному управлінні» (Intercultural Communication in Diplomacy and Public Administration), яку організував Варшавський університет за підтримки Польського національного агентства з питань академічних обмінів (NAWA) в рамках проєкту «4EU+ для України».

Програма літньої школи була зосереджена на тому, щоб надати її учасникам практичну інформацію щодо того, як будувати діалог між представниками різних культур у таких сферах, як дипломатія та публічне адміністрування, який допомагатиме запобігти виникненню конфліктів та дозволятиме розвивати міцні та довірливі відносини між сторонами. Для цього під час школи було розглянуто широке коло питань: від необхідності використання інклюзивної мови до важливості визначення порядку виголошення промови гостями на дипломатичному прийомі. Такі навички є особливо корисними для студентів факультету міжнародних відносин в сучасному глобалізованому світі.

Важливу роль у забезпеченні цінними знаннями відіграв професійний досвід викладачів-учасників школи. Наприклад, одним з лекторів був польський дипломат і науковець, колишній заступник Державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща Томаш Орловський, який ділився зі студентами не лише цікавими, а й корисними для розуміння тонкощів дипломатичного протоколу історіями та світлинами зі свого часу роботи на цій посаді. Окремої уваги заслуговують лекції проф. Орловського, зокрема про те, як культурні відмінності впливають на переговорний процес. На думку польського дипломата, сьогодні дипломатичний протокол – це не просто вміння правильно тримати виделку чи поводитися за столом, а мистецтво ввічливо поводитися зі своїм гостем чи господарем.

Крім того, учасники школи мали можливість поспілкуватися із швейцарським дипломатом, керівником відділу з економічних, фінансових та наукових питань Посольства Швейцарії в Польщі Пабло Падруттом, який розповідав про свій досвід роботи у Польщі та культурний шок, який він неодноразово переживав впродовж свого професійного розвитку. Варто також відзначити лекції польських професорів з Варшавського університету, з якими наші студенти намагалися з’ясувати доцільність та наслідки поділу Європи на Східну та Західну. Це допомогло зрозуміти чому Україна свого часу не змогла стати частиною Європейського Союзу та НАТО.

Літня школа надала можливість учасникам поглянути на дипломатію та міжнародні відносини з урахуванням культурної різноманітності та її впливу на сучасні глобальні та регіональні виклики. За вісім днів роботи літньої школи між її українськими та польськими учасниками склалася приємна і дружня атмосфера. Наші студенти отримали важливий практичний досвід міжнаціонального спілкування і спільної командної роботи, а також сертифікати учасників проєкту.

Альянс європейських університетів 4EU+ об’єднує сім університетів, що займаються науковими дослідженнями з різних регіонів Європи, щоб зміцнити європейське бачення поглибленої співпраці та взаємного збагачення шляхом розвитку нової якості співпраці у викладанні, освіті, дослідженнях та управлінні, що веде до створення інтегрованої європейської університетської системи. Зокрема, до Альянсу входять Карлів, Гейдельберзький, Копенгагенський, Женевський, Міланський і Варшавський університети та Університет Сорбонна.

Львівський національний університет імені Івана Франка долучився до проєкту за програмою Польського національного агентства академічних обмінів «4EU+ для України», яка реалізовуватиметься у 2023 році та передбачає низку спільних заходів для студентів і викладачів, а також підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників українських ЗВО-партнерів в європейських університетах Альянсу 4EU+.