Науковий семінар “Європейська інтеграція України: сценарії та виклики”

20.05.2022 | 17:30

 

 

18 травня 2022 р. за сприяння Представництва ЄС в Україні в рамках святкування Дня Європи 2022 в онлайн форматі відбувся науковий семінар “Європейська інтеграція України: сценарії та виклики“. Співорганізаторами події стали Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, Інформаційний центр Європейського Союзу, Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій (Центр досконалості Жана Моне), а також Варшавський університет, факультет політичних наук та міжнародних відносин і Європейський Центр.

Відомі українські та польські експерти, вчені, політологи, фахівці з міжнародного права розглянули майбутнє України в контексті її членства в Європейському Союзі та проаналізували перспективи і ймовірні виклики цього процесу.

Заступниця декана з питань розвитку англомовних програм факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету д-р хаб. Дорота Гайдріх привітала учасників семінару від імені декана факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету  д-р хаб. Даніеля Пшастека та наголосила на важливості таких заходів  для українсько-польської співпраці загалом та двостороннього співробітництва між Варшавським та Львівським університетами.

На відкритті семінару виступили декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Надзвичайний та повноважний посол проф. Маркіян Мальський, проф. Наталія Антонюк, завідувачка кафедри країнознавства та міжнародного туризму факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, координаторка Інформаційного центру, завідувач кафедри європейського права, проф. Михайло Микієвич, які привітали учасників семінару від Львівського університету та розповіли  про тривалість відносин між двома університетами, зокрема в напрямі європейських студій та наголосили на важливості та значенні цих досліджень.

Під час експертного обговорення доповідачі заходу обговорювали особливості процесу приєднання до ЄС, сприйняття євроінтеграційних процесів у Європі та поза межами Європи і вплив агресивної війни Росії проти України на політичні процеси у Європі і у світі. Так, проф.  Каміль Зайончковський, директор Європейського Центру Варшавського університету після вітання учасників проаналізував вплив війни на майбутній світовий порядок, наголосивши на потребі пошуку альтернативних моделей світового порядку. Проф. Анджей Шептицький, професор кафедри стратегічних досліджень та міжнародної безпеки факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету, професор факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка поділився міркуваннями на тему “Європейська перспектива України та війна з Росією”. Др. Денис Черніков, керівник проекту «Інформаційна підтримка мережі ЄС» привітав учасників семінару від імені Представництва ЄС в Україні, розповів про допомогу ЄС для України та окреслив ймовірні сценарії приєднання України до ЄС.

Проф. Роберто Рабель, почесний професор, запрошений професор Варшавського університету, професор Центру стратегічних досліджень, Університет Вікторії Веллінгтона (Нова Зеландія) зосередив увагу на оцінці відносин між Україною та ЄС з поза меж цього регіону та показав глобальну перспективу і підтримку України.

Проф. Якуб Зайончковський, уповноважений декана з питань міжнародного співробітництва та міжнародних дослідницьких проектів, керівник кафедри регіональних та глобальних студій факультету політології та міжнародних відносин Варшавського університету наголосив на значенні освіти та науки у зміцненні відносин між державами та регіонами

Др. Маріанна Гладиш, доцентка факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка розповіла про розвиток концепції стійкості в ЄС та Україні в контексті

Др. Оксана Краєвська, доцентка факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця проєкту EUCPASU, гостьовий лектор Варшавського університету зосередилася на аналізі викликів та перспектив інтеграції України та ЄС на шляху до повноправного членства.

Захід модерувала др. Оксана Головко-Гавришева, доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій».

Запис семінару можна подивитися на ютуб за покликанням :  https://www.youtube.com/watch?v=1G0Oatf_ue0