Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал відвідав ЛНУ ім. Франка

03.12.2021 | 19:12

3 грудня 2021 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Ерік Сведал. Під час перебування в Університеті норвезький дипломат зустрівся з Ректором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником, деканом факультету міжнародних відносин Маркіяном Мальським, викладачкою норвезької мови Наталією Іваничук, керівницею Центру країн Північної Європи Маріанною Гладиш та зі студентами факультету міжнародних відносин, які вивчають норвезьку мову.

Привітавши Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Норвегії, Ректор Володимир Мельник наголосив, що для Львівського університету співпраця з міжнародними партнерами є одним із важливих напрямів роботи, адже вона дає можливість студентам та працівникам Університету збагачувати свій практичний досвід і здобувати нові знання.

«Ми вдячні нашим норвезьким колегам за зацікавлення у співпраці з Львівським університетом. Переконаний, що освітньо-наукова взаємодія та наші спільні проєкти сприяють суспільному, культурному, економічному та політичному зближенню наших країн. Ми розглядаємо співпрацю з університетами Норвегії як один із важливих засобів удосконалення нашого освітнього та наукового процесу. І в цьому контексті ми говоримо не лише про академічну мобільність та спільні наукові дослідження, які є вкрай важливими, але й про те, що ми вивчаємо специфіку організації навчального процесу, зміст навчальних курсів, структуру цих курсів, інновації, які наші норвезькі колеги закладають у навчальний процес, і намагаємося застосувати цей досвід на практиці у роботі нашого Університету», – наголосив Володимир Мельник і детально розповів про наукові досягнення та головні пріоритети розвитку Університету.

Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал зацікавився науковою, культурологічною та освітньою діяльністю ЛНУ ім. Івана Франка і висловив готовність й надалі сприяти поглибленню співпраці Львівського університету із Посольством Королівства Норвегії в Україні та норвезькими інтелектуальними центрами.

«Міжнародні відносини включають у себе не лише політичну та економічну складову. Одним із ключових напрямів є культурна та освітня взаємодія, тому мені дуже приємно відвідати Львівський університет, особисто познайомитися з Наталією Іваничук, яка зробила вагомий внесок у популяризацію норвезької культури в Україні, та обговорити ідеї подальшої співпраці», – відзначив Ерік Сведал.

Відтак, учасники зустрічі обговорили перспективи поглиблення співпраці між Львівським університетом та освітніми й науковими установами Норвегії. Серед головних ідей, які пролунали під час зустрічі, були пропозиції щодо перспективи підписання прямих угод про співпрацю між ЛНУ ім. Івана Франка та закладами вищої освіти Норвегії, залучення до освітнього процесу у Львівському університеті норвезьких викладачів, активніша участь університетської молоді у літніх школах, які організовують норвезькі заклади вищої освіти та інше.

Після спілкування з представниками адміністрації Університету Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії зустрівся також зі студентами різних курсів факультету міжнародних відносин, які вивчають норвезьку мову. Під час зустрічі студенти продемонстрували рівень володіння норвезькою мовою, розповіли про свою зацікавленість у вивченні історії, культури Норвегії та особливостей навчального процесу у Норвегії.

Зазначимо, що зараз ЛНУ ім. Івана Франка має підписаний Меморандум про співпрацю з Фундацією «Сід Форум Норвегія» та Міжнародним благодійним фондом «Сід Форум Україна». Щорічно студенти механіко-математичного факультету навчаються в Університеті м. Бергена за програмою «Eurasia» та «Еразмус +».

Також в рамках співпраці Львівського університету із норвезькими партнерами наші студенти беруть традиційну участь в онлайн-вебінарах, організованих Університетом м. Осло і фондом Norla, літніх школах, спільних семінарах та інших заходах, спрямованих на розширення українсько-норвезького діалогу.

У співпраці з норвезьким фондом Norla виконуються спеціальні переклади з норвезької мови. Ведеться співпраця з низкою українських видавництв, результатом чого стало видання багатьох книг, над перекладом яких працювали засновниця Центру країн Північної Європи (Nordic Center) Львівського університету Наталія Іваничук разом зі студентами-скандинавістами. Власне Наталія Іваничук зараз є єдиною громадянкою України, яку відзначили найвищою норвезькою нагородою для іноземців – Королівським Норвезьким орденом Заслуг.

Прес-центр ЛНУ