Досвід реалізації третьої місії університетів через практику Чеського університету природничих наук

09.10.2023 | 15:37

З 2 по 6 жовтня 2023 року у Празі (Чеська Республіка) в рамках реалізації проєкту ЄС  Еразмус+ “Посилення співпраці між університетами і громадами (UNICOM)” відбувся навчальний візит Маріанни Гладиш, доцентки кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій факультету міжнародних відносин до Чеського університету природничих наук у Празі.

Під час візиту учасниця від ЛНУ разом з іншими представниками ЗВО та МОН України ознайомилися з практикою Чеського університету щодо реалізації третьої місії, особливостями національного законодавства та важливістю комунікації для посилення третьої місії університетів. Чеські колеги поділилися досвідом практичних шляхів реалізації третьої місії, зокрема ролі університету в заохоченні підприємницької діяльності та інновацій, коли університет може надавати підтримку та ресурси для студентів та персоналу, які зацікавлені у започаткуванні підприємницької діяльності, а також важливості комерціалізації досліджень.

Особливу увагу учасники заходу приділили практикам реалізації співпраці європейських університетів із громадами. Учасники навчального візиту долучилися до міжнародної міждисциплінарної конференції молодих дослідників, організатором якої був факультет тропічних аграрних наук Чеського університету природничих наук у Празі.