Відбулась Урочиста академія з нагоди завершення весняного семестру 2023 року у Науковому гуртку з міжнародного приватного та порівняльного права

01.06.2023 | 22:57

1 червня 2023 року відбулось засідання гуртка – Урочиста академія з нагоди завершення весняного семестру 2023 року у Науковому гуртку з міжнародного приватного та порівняльного права.

Засідання було приуроченою до Міжнародного дня захисту дітей та розпочалось із вітального слова завідувача кафедри міжнародного права проф. Василя Миколайовича Репецького, який відзначив важливість наукового аспекту участі студентів у роботі гуртка для їх подальшої кар’єри та побажав успіху у продовженні їх творчих пошуків та наукових досліджень.

Доц. Антоніна Зубарева підвела підсумки та прозвітувала про роботу гуртка з лютого по червень 2023 року (весняний сесемтр). Зокрема результатами роботи було визначено:

• Науковими консультантами призначено: к.ю.н. Михайла Грабинського та доц. Антоніну Зубареву. Модерував засідання наукового гуртка к.ю.н. Михайло Грабинський, а також він займається керуванням сайту наукового гуртка та каналу Youtube.
  • Старостою наукового гуртка була студентка Катерина Фундела.
  • Участь у науковому гуртку приймали студенти 2, 3 та 4 курсів факультету міжнародних відносин, а також – запрошені студенти юридичного факультету.
  • Загалом було проведено 11 засідань. Усі 17 доповідей є анонсовані та опубліковані на сайті наукового гуртка https://pil-intrel.blogspot.com/, а також на Youtube каналі. Усі доповіді знаходяться у вільному доступі.
  • Більше 30 студентів зареєструвались учасниками гуртка, з яких 17 подали тему та захистили доповіді у весняному семестрі.

Таким чином, протягом весняного семестру 2023 року 17 молодих науковців щосуботи представляли свої наукові напрацювання з різних питань, що стосуються міжнародного приватного права та порівняльного правознавства:

• 18 березня доповідь Михайла Колесніка “Одностатеві шлюби в державах Європи: порівняльно-правовий аспект” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 25 березня доповідь Павла Радя “Забезпечення права на приватність при використанні інформаційних технологій” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 25 березня доповідь Даяни-Наталії Кіщак “Поняття шлюбного договору та його правове регулювання у різних правових системах” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 1 квітня доповідь Божени Оліярник “Вирішення господарських спорів у міжнародному арбітражі adhoc” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 1 квітня доповідь Катерини Фундели “Захист особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи у міжнародному приватному праві” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 22 квітня доповідь Івана Цимбалюка “Теорії правової природи “автономії волі” в міжнародному приватному праві” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 22 квітня доповідь Олени Кулинич “Судовий захист прав інтелектуальної власності у міжнародному приватному праві” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 29 квітня доповідь Платона Мяснікова “Проблеми права інтелектуальної власності в країнах, що розвиваються” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 29 квітня доповідь Єлизавети Чубук “Міжнародно-правове регулювання обігу цінних паперів” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 6 травня доповідь Ольги-Марії Походай “Порівняльно-правовий аналіз застосування судового прецеденту в Україні та державах загального звичаєвого права” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 6 травня доповідь Вікторії Дендерис “Медіація у врегулюванні приватних спорів” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 6 травня доповідь Петра Задорецького “Вічнозелені” патенти в праві України та ЄС” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 13 травня доповідь Андріани Чавус “Міжнародно-правове порівняння кіберправа в скандинавських країнах та в Україні” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 13 травня доповідь Вікторії Протасової “Право на медицину у міжнародному приватному праві” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)
  • 20 травня доповідь Софії Чуми “Приватне право Іспанії та іспаномовних країн: порівняльний аспект” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 20 травня доповідь Марти Якібчук “Порівняльно-правова характеристика поняття “комерційна таємниця” (Науковий консультант: доц. Антоніна Зубарева)
  • 20 травня доповідь Єлизавети Штангрет “Відносини між батьками і дітьми в міжнародному приватному праві” (Науковий консультант: к.ю.н. Михайло Грабинський)

Записи засідань можна знайти за посиланням, а прес-огляди можна прочитати за посиланням.

Усі студенти-доповідачі були нагороджені Дипломамии молодого науковця, а четверо найуспішніших (Михайло Колеснік, Катерина Фундела, Петро Задорецький та Божена Оліярник) – подарунковими книгами правової тематики!

Дякуємо усім учасникам Наукового гуртка з міжнародного приватного та порівняльного права за плідну працю у весняному семестрі 2023 року!

До зустрічі восени!