Досвід Фінляндії в євроатлантичній інтеграції

11.10.2023 | 23:04

У середу 11 жовтня 2023 року на факультеті міжнародних відносин відбулася зустріч студентів та викладачів з журналісткою та письменницею з Фінляндії – Анною Лєною Лаурен, авторкою серії книг присвячених вивченню особливостей суспільних процесів в постсоціалістичних країнах, перекладених українською мовою. Зустріч була організована Центром країн Північної Європи та кафедрою міжнародної безпеки та стратегічних студій. Представляючи присутнім Анну Лєну Лаурен, керівниця Центру країн Північної Європи, доцентка кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій Маріанна Гладиш наголосила на тривалій співпраці гості зустрічі з українськими журналістами та громадським сектором. Анна Лаурен поділилася з присутніми своїми враженнями від журналістської діяльності в різних куточках світу, перебування в гарячих точках у різних країнах та, особливо, в Україні.

Говорячи про шлях Фінляндії до НАТО, виступаюча відзначила досить швидку трансформацію суспільних настроїв фінського суспільства у бік інтеграції країни до євроатлантичних структур. Під час виступу вона відзначила необхідність обережного та виваженого підходу до вирішення інтеграційних питань та висловила підтримку народу України в його прагненнях до інтегрування з Організацією Північноатлантичного договору як надійної системи колективної безпеки у регіоні та світі. Виступ викликав великий інтерес у присутніх та жваву дискусію та масу запитань до Анни Лєни Лаурен на які вона охоче відповіла. Дискусія торкалася низки питань євроатлантичної інтеграції Фінляндії та України, позитивного досвіду країн, професійної діяльності журналістки.