Консульство Естонської Республіки у Львові, 1920-1939 рр.

Польща стала однією з перших держав, які визнали незалежну Естонську Республіку. Це відбу­лось 31 грудня 1920 р. У міжвоєнний період двосторонні польсько-естонські відносини були надзвичайно жвави­ми, а співпраця в галузі економіки, культури та оборо­ни – тісною та плідною.

Наприкінці 1920-х рр. Естонський Уряд ухвалив рі­шення відкрити Почесне консульство Естонської Респуб­ліки у Львові. На посаду Почесного консула був призна­чений львівський газовий бізнесмен, директор Місь­кого газового заводу Казимир Жардецький (Kazimierz Zardecki). Він мав великий авторитет у професійному оточенні, був віце-президентом Польського союзу пра­цівників газо- та водопостачання, членом редакційної коле­гії щомісячного видання “Газ і вода” – дру­кованого органу Польського союзу працівників газо- та водопостачання, Господарчого союзу газових заводів і водогінних станцій Польщі і Польського комітету санітарно-гігієнічних служб міста, який видавали у Кракові.

Копія консульської екзекватури для Почесного консула Естонської Республіки у Львові Казимира Жардецького. 1930 р.

24 січня 1930 р. К. Жардецький отримав патент По­чесного консула Естонії. Щоб взяти участь в офіційно­му прийнятті Президента Естонської Республіки під час призначеного на 8 лютого візиту до Варшави, процес ви­дачі консульської екзекватури пришвидшили, і вже 6 лю­того 1930 р. К. Жардецький її отримав. Консульський округ охоплював територію Львівського, Волинського, Тернопільського і Станіславівського воєводств.

Почесне консульство Естонії у Львові з 1930 по 1935 р. було розташоване на вул. Газовій, 28, де розміщувався Міський газовий завод. У 1935-1939 рр. – за адресою вул. Рацлавіцька, 3 (тепер вул. У. Самчука) за до­машньою адресою консула.

У вересні 1939 р. у зв’язку з початком Другої світової війни консульство припинило свою діяльність.