Почесне Консульсьво Республіки Сполучених Штатів Бразилії у Львові

Бразилія була першою латино-американською державою, яка у 1918 р. оголосила про визнання відновленої Польської Держави та її єдиного легітимного органу – Національного комітету в Парижі. Де-юре уряд Бразилії визнав Польську Державу 15 квітня 1919 року. Дипломатичні відносини між Бразилією і Польщею було встановлено 27 травня 1920 року та відкрито посольства.

Звернення МЗС Польщі до Глави Польської Держави щодо підписання консульської екзекватури Станіслава Генрика Кешковського. 17 травня 1922 р.

Теплі відносини між двома державами пояснювались тим, що в Бразилії проживала численна польська грома­да, яка тільки до 1914 року налічувала 100 тис. осіб. За 1919-1939 рр. із території Польщі до Бразилії емігрувала 41 тис. осіб. Взаємні торговельно-економічні інтереси, а також політика сприяння еміграції до Бразилії з боку польської влади, зважаючи на перенаселення і безробіт­тя у великих містах, зумовили відкриття у Львові бра­зильського віце-консульства.

Зустріч професора Родріго Октавіо де Лангарда Мазенеса на вокзалі у Варшаві. На фото (зліва направо): радник Хензель, Посол Бразилії А. Пецанха, проф. Р. О. Лангард Мазенес, донька професора Л. Лангард Мазенес, маршалок Сенату Ю. Шаманський, Віце-консул Бразилії у Варшаві З. Кешковський (брат Віце-консула Бразилії у Львові С. Кешковського), секретар Польської комісії міжнародної співпраці у сфері науки З. Заневицький. Червень 1930 р.

Віце-консулом Бразилії у Львові став Станіслав Генрик Кешковський (Stanislaw Henryk Kieszkowski), екзекватуру якого 17 травня 1922 року Міністерство закордонних справ Польщі представило на підпис Главі Польської Держави. Віце-консульство містилось на вул. Лінде, 9 (нині вул. Ф. Ліста), де також була розташована крамниця зброї Львівської мисливської спілки. До консульського округу належали Львівське, Станіславівське і Тернопільське воєводства. Цікаво, що у Варшаві з 9 червня 1921 року Віце-консулом Бра­зилії також працював його брат – Зиґмунт Кешковський.