16.06.2022 | 11:08

14-15 червня 2022 року на факультеті міжнародних відносин відбулася VI міжнародна наукова конференція «Еколого-економічні проблеми у міжнародній торгівлі».

Організаторами конференції виступила кафедра міжнародних економічних відносин у співпраці з Великотирновським університетом ім. св. Кирила і св. Мефодія (Болгарія), Академією прикладних наук національної економіки в Кутні (Польща) та Українською асоціацією економістів-міжнародників.

Відкрив пленарне засідання конференції декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор економічних наук, професор Маркіян Мальський. Пролунало також вітальне слово співорганізаторів –  декана Економічного факультету Великотирновського університету ім. св. Кирила і св. Мефодія, доктора економічних наук, професора Пенчо Пенчева і декана Факультету європейських студій Академії прикладних наук національної економіки в Кутні, доктора габілітованого, професора Надії Панчак-Бялоблоцкої.

В конференції прийняли участь науковці з семи країн. Жваві дискусії точилися в рамках двох круглих столів, присвячених актуальним темам: «Міжнародна торгівля в часи війни» та «Проблеми державного регулювання міжнародної торгівлі». З доповідями виступили, зокрема Леонід Мельник, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри ЄС Жана Моне в СумДУ; Олександр Кубатко, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри ЄС Жана Моне в СумДУ, м. Суми; Сергій Беренда, кандидат економічних наук, доцент, ННІ «Каразінська школа бізнесу», Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, м. Харків.

Також під час конференції було проведено три дискусійні панелі, в яких взяли активну участь молоді вчені. Тематика дискусійних панелей охоплювала екологічні, економічні та соціальні проблеми сталого розвитку, соціальні та екологічні проблеми зовнішньої торгівлі, формування світового ринку альтернативних джерел енергії.