Участь у міжнародному онлайн-семінарі «Особливості організації наукової роботи в університетах України та Польщі»

20.11.2024 | 21:46

19 листопада 2024 року в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського університету доцент Ростислав Романюк взяв участь у міжнародному онлайн-семінарі «Особливості організації наукової роботи в університетах України та Польщі».

Захід був організований Інститутом гуманітарних і соціальних наук, кафедрою політології та міжнародних відносин та Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська Політехніка». У роботі семінару взяли участь представники академічного середовища України (м. Львів, м. Запоріжжя) та Польщі (м. Люблін, м. Ольштин)
Ключові спікерки семінару: проф. Кристина Лєшчинська-Віхмановська (Dr hab. Krystyna Leszczyńska-Wichmanowska), професорка кафедри політичних систем і прав людини університету імені Марії Кюрі-Складовської в м. Любліні (Польща) та проф. Катажина Мацієвська-Мієшковська (Dr hab. Katarzyna Maciejewska-Mieszkowska), професорка кафедри політології та безпекових наук Вармінсько-мазурського університету в м. Ольштині (Польща) поділилися польським досвідом з реалізації освітніх програм у вищій школі.

Проф. Ярина Турчин, директор Інституту гуманітарних та соціальних наук, професор кафедри політології та міжнародних відносин та проф. Галина Луцишин, завідувач кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету «Львівська політехніка» окреслили перспективні напрями з вдосконалення навчальної та наукової роботи, наголосили на важливості пожвавлення міжнародної співпраці у сфері освіти й ефектах наукових обмінів. Доц. Ростислав Романюк акцентував увагу на сучасних освітніх трендах й потенціалі актуалізації освітніх програм.

У межах заходу були також порушені питання щодо особливостей навчання в університетах Польщі та України, організації наукової роботи викладачів та студентів, функцій наукового керівника у реалізації наукових досліджень здобувачів вищої освіти. Учасники семінару обмінялися досвідом та обговорили стан справ у реалізації актуальних траєкторій з підготовки фахівців-міжнародників, зокрема за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти. Окрему увагу було зосереджено на питаннях якості студентської роботи та шляхах вдосконалення галузевих освітніх стандартів.