У складі міжнародного консорціуму вчені Університету досліджуватимуть роль «Східного партнерства» у процесі трансформації країн

19.08.2021 | 00:21

Львівський національний університет імені Івана Франка увійшов до міжнародного консорціуму університетів для реалізації проєкту «Роль і значення «Східного партнерства» у процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу». До складу консорціуму також увійшли Ягеллонський університет, Єреванський державний університет, Кишинівський державний університет та Тбіліський державний університет.

Наукові дослідження та проведення заходів в рамках проєкту здійснюватиме факультет міжнародних відносин і Центр міжнародної безпеки та партнерства. До складу координаційної групи консорціуму увійшли декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський та доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Роман Вовк. Керівництво проєктом здійснюють науковці Інституту політичних наук та міжнародних відносин Ягеллонського університету в Кракові на чолі із професором Петром Байором.

Основним завданням дослідження є з’ясування ролі та значення «Східного партнерства» у процесі трансформації країн, охоплених програмою, аналіз досягнень ініціативи «Східне партнерство», яка була започаткована Європейським Союзом з метою зміцнення стосунків зі східними сусідами. Особливу увагу приділять аналізу системних змін у Вірменії, Грузії, Молдові та Україні та напрацюванню перспективних напрямків подальшого розвитку партнерства.

У процесі реалізації проєкту передбачено проведення серії міжнародних конференцій (семінарів) в університетах, які входять до складу консорціуму, напрацювання наукових публікацій та практичних рекомендацій державним органам щодо реалізації та розвитку програми «Східного партнерства».

Проєкт «Роль і значення «Східного партнерства» в процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу» реалізується в рамках публічного завдання, що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Громадська дипломатія 2021».

Детальніше