російська агресія в Україну: наслідки для регіональної та міжнародної безпеки

02.05.2022 | 11:23

У середу 27 квітня 2022 року на факультеті міжнародних відносин відбулася перша тематична дискусія «російська інвазія в Україну: наслідки для безпеки України, регіону, міжнародної безпеки». Експертна дискусія організована у тісній співпраці Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету та Центру міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин. У заході брали участь експерти та науковці України та Польщі. Відкриваючи дискусію, декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський відзначив важливість експертного діалогу представників різних країн на фоні російської агресії проти України. Висловлюючи вдячність за ініціативу проведення циклу експертних зустрічей, декан наголосив на гострій потребі аналізу та осмислення як причин, так і, передусім, наслідків агресії для регіонального та глобального міжнародного порядку.

У дискусії брали участь експерти з Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Донецького національного університету імені Василя Стуса, аналітичних центрів України, військові експерти, представники польських експертних та академічних кіл. Питаннями до обговорення стали детермінанти російсько-української війни, наслідки російської агресії в Україні та вплив воєнної інвазії російської армії на зміни безпекового середовища у регіоні та світі, проблема ефективності багатосторонніх інститутів безпекового характеру. Значну увагу приділено питанням забезпечення ефективної діяльності міжнародних організацій, які виявилися малоефективним інструментом подолання російської загрози та припинення агресії проти України та порушення суверенітету і територіальної цілісності держави. Висловлено стурбованість сучасною тенденцією до турбулентності системи міжнародних відносин, яка зіштовхнулася з проблемою адаптації до нових умов. Водночас, констатуючи складність прогнозування подальшого перебігу процесів умиротворення агресора, більшість учасників дискусії висловили думку про необхідність продовження практики таких зустрічей на регулярній основі. Виступи експертів викликали жвавий інтерес та дискусію серед учасників заходу. Дискусія проводилася в онлайн форматі з використанням платформи дистанційної роботи ZOOM.