Особливості академічної мобільності студентів факультету в часи війни – Вікторія Свищ, Талліннський університет (Естонія)

06.08.2024 | 10:41

Вікторія Свищ – Факультет міжнародних відносин, ОП “Міжнародні відносини”, Талліннський університет (Естонія)

Якби були можливі подорожі в часі, і я в 2023 зустріла б себе із 2024 року, то нізащо б не повірила як різко перевернулося моє життя. Колись я думала, що не зможу просто так залишити рідний Львів, затишну домівку, рідних та собаку, відкинути страхи та невпевненість і поїхати на 5 місяців у невідоме. Таллінн – столиця Естонії, маленької країни на півночі Європи, біля берегів Балтійського моря, став місцем найнезабутніших емоцій. Тож, як це, навчатися в середньовічному місті із багатою історією, неймовірною природою і чудовими людьми?

Таллінн – місто спокою та тиші

За майже півроку я встигла всім серцем закохатися у Таллінн. Найперше, і мабуть найщемкіше, що привабило око – місто рясніє українськими прапорами, і навіть зараз, через 2 роки з початку повномасштабного вторгнення, їх не знімають, а будівлі підсвічують щовечора. Оскільки країни Балтії, як ніякі інші країни Європи розуміють важливість підтримки України. І щоразу прогулюючись старим містом, я помічаю на будівлях наші прапори, які не потрапляли в моє поле зору до цього, і на обличчі одразу з’являється посмішка.  Таллінн – місто де перетинаються епохи, поряд із вузькими середньовічними вуличками і старими будиночками в нордичному стилі, височіють бізнес центри та торгові комплекси.

Другий плюс Таллінна, та особливість за якою я точно буду сумувати найбільше – море, море, і ще раз море. Талліннська затока подарувала мешканцям міста неоціненну можливість – прийти на пляж в будь-який момент: на пікнік, на прогулянку з друзями чи просто щоб побути наодинці із собою. На додачу, в Таллінні дуже багато дерев та зелені, і коли приходить справжня весна (звісно не в березні, а десь на початку травня), усе розквітає і в місто повертається життя: люди виходять на вулиці і проводять майже увесь час на свіжому повітрі. Єдиний мінус у всьому цьому – зима, яка триває приблизно 8 місяців в році, і навіть в квітні під гуртожитком можна побачити сніговичка, якого зліпили інші студенти-іноземці, і знімати відео з вікна кімнати під різдвяні саундтреки, бо знову навесні падає сніг.

А ще Таллінн – дуже спокійний та безпечний. Якщо ви любите вечірні/нічні прогулянки – він ідеально підійде для життя чи навчання.

До речі, про навчання

Навчальний процес у Талліннському університеті налаштований із урахуванням усіх потреб студентів. Тут можна самостійно обирати предмети, які тобі цікаві і самому складати свій навчальний план та розклад занять. Викладачі мають багато професійного прикладного досвіду, яким із радістю діляться зі студентами на лекціях чи семінарах. Університет має власну мережу Wi-Fi, що дозволяє ефективно проводити навчання. Є своя онлайн-система, де можна відслідковувати оцінки, розклад, аудиторії – усе в одному місці, і це дуже зручно. До того ж, усі курси мають онлайн підтримку, зачасту на платформі Moodle і частину завдань можна виконувати у зручний для вас час (головне встигнути до дедлайну!). Плюс університет має власну велику бібліотеку, де можна знайти необхідні матеріали і онлайн—базу даних різноманітних підручників, посібників, статей (і усе це безкоштовно). У головному корпусі є навчальний центр – це по суті коворкінг, де можна посидіти та повчитись(теж безкоштовно), якщо вам набрид вид із вікна вашої кімнати. До речі про кімнати, у 3 хвилинах ходьби від університету розташований гуртожиток (на пари можна практично в домашніх капцях приходити, настільки близько він розташований від головного корпусу), який обладнаний усіма зручностями. Плюс тут можна зустріти надзвичайних людей.

Люди – це головний елемент, який формує емоції.

Erasmus – насамперед про емоції

Мені не вистачить слів описати з якою кількістю хороших людей, мене познайомив Erasmus. Це саме та атмосфера, яку я уявляла собі маленькою дівчинкою, мріючи про студентське життя. Студенти із усіх куточків світу, із різними менталітетами, звичками та характерами. Але кожен по своєму особливий. Вечірні розмови на кухні із чашечкою чаю про рідні міста, родини, національні звичаї, домашніх тварин, улюблені фільми чи мультики, усе це зближує, і ви вже запрошуєте одне одного в гості, з сумом розумієте, що наступить момент розлуки, і з нетерпінням чекатимете наступної зустрічі. Це ще одна можливість розповісти про Україну та подякувати за підтримку. Це те, що подарувало купу спільних спогадів, з яких часом навіть немає фото, бо ви забули про телефони і просто проживали свої найкращі моменти. Спільні подорожі та пікніки, походи в кафе та бари, відривні вечірки і танці до ранку. Здавалося б 5 місяців – це дуже довгий термін, але час пролетів надзвичайно швидко.

Досвід обміну Erasmus дозволив відчути молодість та студентське життя наповну. Це той досвід, який має мати кожен, хто цього хоче. Тому кажіть своїм страхам «ні», беріть відповідальність за своє життя, вірте в себе, прямуйте до своєї мрії, і тоді обов’язково все вийде! Щасти!