Калитчак Роман Григорович
Посада: доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби
Науковий ступінь: кандидат політичних наук
Вчене звання: доцент
Телефон (робочий): (032) 239-41-32
Наукові інтереси
Європейські Студії, відносини України з Європейським Союзом, регіоналізм і регіоналізація, інтернаціоналізація вищої освіти в Україні
Курси
Вибрані публікації
ВИБРАНІ ПУБЛІКАЦІЇ 2007-2017 рр.
Міста у контексті європейської інтеграції: ключові тренди та виклики // Вісник Львівського Університету. Серія міжнародні відносини. – Вип. 46. – 2017.
Участь міст у Східному Партнерстві: досягнення та виклики // Politicus. – №6. – 2017
Концептуальні орієнтації зовнішньої політики Держави Ізраїль // Грані. – Вип. 11. – 2015.
Вплив Європейського Союзу на формування і розвиток польських воєводств // Політологічні та соціологічні студії: збірник наукових праць. – 2009. – Том IX.
Регіоналізм у європейських інтеграційних процесах. – К.: Знання, 2007. – 303 с.
Воєводства Польщі за умови повноправного членства держави у Європейському Союзі (2004-2006 рр.) // Вісник Львівського університету. Сер.: Міжнародні відносини. – 2007. – № 20.
Європейський вимір діяльності польських воєводств у 90-х роках // Вісник Львівського університету. Сер.: Міжнародні відносини. – 2007 – № 21.
Біографія
У 1998 році отримав диплом спеціаліста Львівського державного університету імені Івана Франка з відзнакою за спеціальністю “міжнародні відносини”, а у 1999 році з відзнакою закінчив магістратуру цього ж вишу за спеціальністю “міжнародні відносини”. Навчався в аспірантурі у 1999-2003 рр. У 2004 році захистив дисертацію на тему «Італійський регіоналізм у контексті європейських інтеграційних процесів» (спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку) та отримав ступінь кандидата політичних наук. Вчене звання доцента присвоєно у 2008 р.
З 2002 р. працює на посаді на асистента, а з 2007 р. на посаді доцента кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка.
Р. Калитчак є заступником голови науково-методичної підкомісії «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Міністерства науки і освіти України.
Він також є членом правління Української Асоціації Викладачів і Дослідників Європейської Інтеграції.
Сфера його наукових зацікавлень насамперед охоплює проблематику регіоналізму в Україні та ЄС, міжнародну діяльність субнаціональних регіонів, розвиток Європейських Студій, особливості інтернаціоналізації вищої освіти в Україні. Ним було опубліковано низку наукових і навчально-методичних праць з цієї тематики українською та іноземними мовами. Він також є членом наукової ради журналу “Studia Europejskie”, що видається Центром європеїстики Варшавського університету.
Важливою частиною його діяльності є міжнародна співпраці. Він здобув низку престижних стипендій і грантів та був залучений у реалізацію численних міжнародних науково-освітніх проектів. Як візитуючий дослідник, перебував у багатьох європейських та північноамериканських університетах, зокрема Болонському університеті (Італія), Варшавському університеті (Польща), Європейському колегіумі (Натолін, Польща), Інституті ім. Кеннана Центру для міжнародних науковців ім. Вудро Вільсона (м. Вашингтон, США), Нортумбрійському університеті (м. Ньюкасл, Велика Британія), Тартуському університеті (Естонія), Торонтському університеті (Канада), Туринському університеті (Італія), Університеті ім. Джорджа Вашингтона (США), Центральноєвропейському університеті (Будапешт, Угорщина). Детальніша інформація – у секції «Проекти».
Більшість його навчальних курсів стосується євроінтеграційної тематики, зокрема: Європейські інтеграційні процеси (3 курс бакалаврату), Європейський Союз у міжнародних відносинах (4 курс бакалаврату), Субнаціональний вимір ЄС (1 курс магістратури), впровадження якого було підтримано у 2014-2017 рр. Програмою ім. Жана Моне Еразмус+.
Р. Калитчак також координує магістерську освітню програму «Європейське регіональне і місцеве врядування».
Він також був залучений у розвиток Американських студій у Львівському національному університеті імені Івана Франка. У 2011 р. ним було ініційовано впровадження вперше в Україні магістерської американознавчої програми, а у 2014 р. став директором новоствореного Центру американських студій, який очолював до 2017 р.
Починаючи з 2004 р., Р. Калитчак викладає нормативний навчальний курс “Зовнішня політика Канади, США і країн Південної Америки”
Вільно володіє англійською, італійською, польською та французькою мовами.
Проекти
Вибрані проекти:
- Серпень 2019 р. – Вересень 2017 р. Учасник проекту Програми ім. Жана Моне Еразмус + “Enhanced Visibility on European Integration Teaching and Research”, що реалізується Українською Асоціацією Викладачів і Дослідників Європейської Інтеграції.
- Червень 2017 р. – Серпень 2018 р. Учасник проекту «Сприяння участі України у Європейському дослідницькому просторі та Еразмус+», що фінансується Шведським Інститутом. Партнери з боку ЄС: Латвійський університет, Університет Тарту, Університет Уппсала. University of Latvia.
- Квітень-Травень 2017 р. Запрошений дослідник програми ім. Петраха. Проект: Субнаціональні власті ЄС та анексія Криму. – Інституті Європейських, Російських та Євроазійських Студій Університету ім. Джорджа Вашингтона, Вашингтон, США
- Серпень 2017 р.– Вересень 2014 р. Грант Європейської комісії у межах програми імені Жана Моне Еразмус+ на викладання навчального магістерського курсу «Субнаціональний вимір ЄС»
- Серпень 2016 р. і вересень 2017 р. Координатор від Львівського національного університету імені Івана Франка “Lviv Leadership Academy” (the International Association “Free Ukraine”, the Vernon K. Krieble Foundation, the Fund for American Studies, the US Embassy in Ukraine)
- Липень 2016 р. – Варшавська Євроатлантична Академія у Європейському Колегіумі, Натолін, Польща «Регіональна політика та регіональний розвиток: євроатлантична підтримка країнам Східного партнерства»
- Квітень 2016 р.– Червень 2013 р. Учасник програми Темпус «Підвищення ефективності студентських служб (IMPRESS)» 530534-TEMPUS-1-2012-1-UK-TEMPUS-SMGR» партнерстві з Нортумбрійським університетом (Велика Британія).
- Липень 2014 р. – Варшавська Євроатлантична академія у Європейському Колегіумі, Натолін, Польща «Мобільність як рушій розвитку країн»
- Липень 2014 р. Координатор від Львівського національного університету імені Івана Франка Літньої школи «Європейські студії – інституції, політика, економіка» (грант Європейського Союзу “Молодь в дії”) спільно з Інститутом міжнародних відносин Варшавського університету.
- Лютий-листопад 2012 р. Експерт у проекті: «Європеїзація вищої освіти в Україні як імпульс у модернізації державного управління». – Центр європеїстики, Варшавський університет, Польща
- Травень 2012 р. Учасник програми Європейського Союзу EUVP: Європейська служба зовнішньої діяльності, Європейський парламент, Директорату освіти Європейської комісії, Комітету регіонів.
- Листопад- жовтень 2011 р. Візитуючий дослідник. Проект: «Вивчаючи Європу у Європи? Вплив університетів з ЄС на вищу освіту у пострадянському просторі». – Центр дослідження відносин ЄС і Росії, Тартуський університет, Естонія.
- Лютий 2011. Візитуючий дослідник програми ім. Петра Яцика. Проект: Реформа регіонального врядування в Україні: посилення чи послаблення національного суверенітету? – Центр Європейських, Російських та Євразійських Досліджень, Університет Торонто, Канада.
- Жовтень 2010 р. Учасник проекту “Університети – джерело консолідації громадянського суспільства в сусідній Україні, Словаччина – посередник на шляху української академічної спільноти до європейського університетського простору” у Братиславі (Словаччині);
- Травень 2010 р. Експерт з питань міграції та візової політики. Проект: Squeezed by the Paper Wall: the Impact of the Enlargement of the Schengen area on Western Ukraine у рамках ініціативи BRIDGE за підтримки Європейської комісії.
- Травень 2010 р. – Вересень 2009 р. Дослідницька стипендія з освітніх студій. Проект: У пошуках Європи: розвиток Європейський Студій в Україні. – Освітній ресурсний центр, Центральноєвропейський університет, Будапешт, Угорщина.
- Лютий 2009 р. – Вересень 2008 р. Дослідницька програма Фулбрайта-Кеннана. Проект: Взаємовідносини між федеральним урядом США і штатами у сфері міжнародних відносин: уроки для України. – Інституті ім. Кеннана Центру для міжнародних науковців ім. Вудро Вільсона у м. Вашингтон, США
- Березень – Квітень 2008 р. MIREES Запрошений дослідник. – Інститут політичних наук ім. Роберто Руффіллі, Болонський університет, Італія
- Грудень-Лютий 2007 р. Грант на розробку начальних курсів. Курс: Регіональний вимір розширення ЄС. – Освітній ресурсний центр, Центральноєвропейський університет, Будапешт, Угорщина
- 2006 – 2005 рр. Стипендіальна Програма Лейна Кіркланда. Проект: Європейський вимір польських регіонів. – Варшавський університет, Польща.
- 2004 – 2003 рр. Учасник Програми партнерства між Львівським та Орегонським університетами.
- 2002 –2001 рр. Дослідницька стипендія Міністерства закордонних справ Італії. Проект: Влив європейської інтеграції на італійські регіони. – Туринський університет, Італія.
Розклад
Сторінка розкладу викладачів не знайдена!